طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مهاجرت چالشی انسانی و امنیتی است | اوباما

مهاجرت چالشی انسانی و امنیتی است | اوباما

نشست اوباما با تیم امنیتی خود درباره سوریه

رییس جمهور آمریکا گفت: بحران جهانی مهاجرت هم یک چالش انسانی و هم چالش امنیتی است.

دونالد ترامپ, باراک اوباما, مجمع عمومی سازمان ملل, اوباما مهاجرت چالشی انسانی امنیتی

دونالد ترامپ, باراک اوباما, مجمع عمومی سازمان ملل

به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، باراک اوباما با وجود که در سخنرانی اش از نامزد جمهوری خواهان دونالد ترامپ، نام نبرد اما به سیاست های مهاجر ستیزانه او تاخت و گفت: این بحران، آزمونی برای آزمودن انسان دوستی ما است. این که ما تسلیم ترس و بدگمانی شده دیوار می سازیم یا موجودیت مان را با بودن دیگران می بینیم.

رئیس جمهور آمریکا به گونه مشخص اوضاع سوریه را که تا هنوز منجر به آواره شدن ۴٫۸ میلیون نفر گردیده، غیر قابل قبول خواند.

او با گفتن این که بحران جهانی مهاجرت هم یک چالش انسانی و هم چالش امنیتی است، افزود: ما آن طوری که باید برای متوقف سازی این بحران متحد باشیم، نیستیم.

با افزایش بحران مهاجرت از سال ۲۰۱۵ به این سو، این موضوع بیشتر مورد توجه قرار گرفته و برای نخستین بار، مجمع عمومی سازمان ملل نشست نشست امسال خود را با محوریت این موضوع برگزار کرده است.

براساس یک نقل از تازه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهجویان، تخمین زده شده که ۶۵٫۳ میلیون نفر تا پایان سال ۲۰۱۵ آواره شده اند که اکثریت آن را آوار گان داخلی و حدود ۲۱٫۳ میلیون دیگر را پناهجویان بیرونی، تشکیل می دهند.

بانکی مون، سرمنشی سازمان ملل نیز روز دوشنبه در مجمع عمومی گفت که اشتباه نکنید و تلاش های اضافی به صورت فوری لازم است.

سران تعدادی از کشورها هم چنان خواهان یک سیستم منظم و عادلانه برای جریان مهاجران شدند و گفتند که این بار تنها به دوش نقاط مشخصی واگذار شده است.

رشد نوشت: دونالد تسک، رییس شورای اروپا در اظهاراتش با اشاره به اینکه حس مدارا در برابر مهاجران در اروپا در حال کم شدن است، گفت: «شما باید بدانید که اعضای اتحادیه اروپا، امروز هدف روشنی دارند تا نظم را در مرزهای خارجی شان برگردانند. سال ۲۰۱۵ و (وارد شدن) بیش از یک و نیم میلیون مهاجر دیگر تکرار نخواهد شد».

مهاجرت های بی رویه چالشی برای مدیران شهری
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات