طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسینخستین سیلی را نیروی زمینی به صدامیان زد

نخستین سیلی را نیروی زمینی به صدامیان زد

نخستین سیلی که ارتش ایران به صدام زد

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی ارتش در همان روزهای ابتدای جنگ تحمیلی با حضور نیروی انسانی مومن و معتقد و کار آمد نخستین سیلی را به صدامیان زد.

نیروی زمینی, امیر پوردستان, دفاع مقدس, نخستین سیلی نیروی زمینی صدامیان زد

نیروی زمینی, امیر پوردستان, دفاع مقدس
به نقل از حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نیروی زمینی ارتش به مناسبت شروع هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس و روز تکریم سربازان غیور، مراسم معنوی و پر فیض زیارت عاشورای حسینی (ع) به همت عقیدتی سیاسی ستاد نزاجا با حضور امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، فرماندهان، مسئولین، کارکنان پایور و وظیفه در جوار مرقد مطهر و پاک شهدای گمنام ستاد نیروی زمینی برگزار شد.


در این مراسم امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در جمع فرماندهان و کارکنان گفت: دشمن در صدد این است که خود را به ما نزدیک کند تا ضربه ای را به این مملکت وارد کند ما باید دور اندیش و مراقب باشیم و به هیچ عنوان نباید به دشمن خوش بینانه بنگریم چرا که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت از در دوستی و صداقت پا به میدان نگذاشته اند .


فرمانده نیروی زمینی در ادامه افزود: در گذشته دنیا به صورت هسته پیرامون اداره می شد که آمریکا و روسیه جزء دو هسته اصلی این نظام سلطه بودند کشور عزیزمان ایران از جمله کشور هایی بود که در خاورمیانه منافع بسیار زیادی را برای آمریکا در بر داشت اما پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران تمامی این مزیت ها را برای استکبار جهانی از بین برد، نگرانی آمریکایی ها این نبود، نگرانی زیاد آنها این بود که انقلاب با خودش ادبیات جدیدی را به همراه آورده است، مثل استقلال، آزادی ، نفی سلطه و ... آنها می دانستند فرهنگ انقلاب اسلامی ایران، کشورهای اطراف را تحت تاثیر قرار خواهد داد و تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا این انقلاب را به کمک سایر کشورها از پای در آورند و ریشه نظام نو پای انقلاب را بخشکانند، از این جهت تحریم ها را به کشور تحمیل کردن، شما جوانان عزیز باید آگاه باشید که بر سر این کشور چه آمده است و چه سختی هایی را پشت سر گذاشته است تا امروز شاهد امنیت، آسایش وخود باوری دست یابیم .


امیر سرتیپ پوردستان اظهار داشت: پس از این توطئه ها استکبار جهانی، رژیم بعثی عراق را بر علیه ایران تحریک کرد و کشور های همسایه را مجاب کرده است تا علیه انقلاب اسلامی اقدام نمایند. و یک سری پیشنهادها و پاداش هایی را برای عراق در نظر گرفته بود تا جرات حمله به ایران را پیدا کند .


وی ادامه داد: نیروی زمینی یکی از نخستین یکان هایی بود که برای دفاع از کشور در روزهای ابتدای جنگ تحمیلی وارد عمل شد تا امروز در سراسر کشور امنیت و آسایش وجود داشته باشد. ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی زمینی قهرمان قبل از آغاز جنگ در خط های مرزی در جنوب و غرب کشور مستقر شده و نخستین سیلی را نیروی زمینی ارتش با حضور کارکنان مومن و پا در رکاب به صورت صدامیان می زند و ماشین جنگی دشمن که با 12 لشکر و 45 تیپ مستقل حرکت را به سمت مرزهای کشور انجام داده بودند را تثبیت کرد و تا پایان جنگ تحمیلی دشمن نتوانست پیشروی خود را بیشتر نماید در این راه نیز نیروی زمینی ارتش شهدای زیادی را تقدیم حضرت امام خمینی (ره) و انقلاب می کند.


سرتیپ پوردستان در بخش دیگری از سخنانش به نقش نیروی هوایی و دریایی ارتش اشاره داشت و گفت : نیروی هوایی ارتش در روز دوم جنگ با پرواز 140 فروند جنگنده های خود چنان وحشتی را بر دل نیروهای عراقی می اندازد که اجازه حمله دوباره از آنها گرفته می شود پرواز 140 فروند در روز دوم جنگ تحمیلی یعنی آمادگی رزمی، تدین، ولایت مداری که کارکنان و خلبانان تیز پرواز نیروی هوایی تک تک این خصوصیات را هجی کردند، تکاوران نیروی دریایی ارتش در همان هفته اول جنگ تحمیلی آنچنان نیروی دریایی ارتش عراق را به زانو درآوردند که تا پایان جنگ تحمیلی از نیروی درایی شان هیچ گونه تحرکی را ندیده ایم .


فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه نخستین شهدای دانشجو در کشور دانشجویان دانشگاه افسری ارتش بودند گفت: نخستین شهدای دانشجویان دانشگاه های کشور دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) بودند که در حالت سخت اهواز با ایثار و از خود گذشتگی، ایستادگی کردند و نگذاشته اند خرمشهر به دست بیگانگان بیافتد ، نیروی زمینی قهرمان در 8 سال دفاع مقدس با شایستگی عمل کرد و در تمامی عملیات های دوران دفاع مقدس حضور داشته و رشادت هایی را به جای گذاشته است .


امیر پوردستان در پایان افزود: امروز این دشمن با جنگ نرم می خواهد اعتقادات و ایمان جوانان ما را سست کند و از بین ببرد و ما باید هوشیار باشیم و فریب دشمن را نخوریم و با افزایش بصیرت خود ادامه دهنده راه شهدا باشم.


سرباز نیروی زمینی اَز تبریز تا حرم امام راحل را رکاب زد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات