طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیاولین نشست وزرای خارجه ایران و 1 5 بعد از اجرای برجام امروز در نیویورک

اولین نشست وزرای خارجه ایران و 1 5 بعد از اجرای برجام امروز در نیویورک

اولین نشست وزرای خارجه ایران و 1 5 بعد از اجرای برجام امروز در نیویورک

وزرای خارجه ایران و 1+5 برای نخستین بار بعد از اجرایی شدن برجام، امروز در نیویورک بر سر یک میز به مذاکره می نشینند تا روند اجرای برجام در این مدت را بررسی کنند.

5+1, نیویورک, وزرای خارجه 1+5, نخستین نشست وزرای خارجه ایران برجام امروز نیویورک

5+1, نیویورک, وزرای خارجه 1+5, ایران, سازمان ملل, برجام, مذاکرات
به نقل از حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ وزرای خارجه ایران و 1+5 برای نخستین بار بعد از اجرایی شدن برجام، امروز ساعت 13 به وقت محلی در حاشیه هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بر سر یک میز به مذاکره می نشینند تا روند اجرای برجام در این مدت را بررسی کنند.


همچنین روز چهارشنبه پنجمین کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزرای خارجه ایران و 1+5 با سرپرستی هلگا اشمیت معاون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد و سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت خارجه و رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام و مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه به عنوان نمایندگان ایران در این نشست حضور داشتند.


محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز روز گذشته با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیداری داشت.


طرفین در این دیدار در خصوص توافق هسته ای، اوضاع سوریه و مباحث دوجانبه بحث و رایزنی کردند.


در بیانیه اتحادیه اروپا در خصوص این دیدار آمده است: فدریکا موگرینی نماینده عالی کمیسیون اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی در حاشیه نشست وزارتی مجمع عمومی سازمان ملل و در آستانه نشست وزرای 1+5 با ایران در مورد اجرای برنامه جامع اقدام مشترک که فردا به ریاست نماینده عالی برگزار می شود، با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار کرد.


این بیانیه می افزاید: نماینده عالی و وزیر خارجه ایران که هر دو عضو گروه بین المللی حمایت از سوریه اند که فردا در نیویورک تشکیل جلسه می دهد، به تفصیل در مورد تحولات درگیری های سوریه بحث کردند. نهایتا هم فدریکا موگرینی و وزیر ظریف در مورد روابط دوجانبه اتحادیه اروپا و ایران به تبادل نظر پرداختند.


رایزنی وزرای خارجه ایران و کانادا در نیویورک
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات