طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللانتشار گزارش آژانس اطلاعات انرژی آمریکا بهای نفت را افزایش داد | اویل پرایس

انتشار گزارش آژانس اطلاعات انرژی آمریکا بهای نفت را افزایش داد | اویل پرایس

افزایش بهای نفت بعد از انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی

به نوشته اویل پرایس، انتشار نقل ازی مبنی بر کاهش ذخایر نفت و بنزین آمریکا، بر بهای نفت تاثیر گذاشت.

بین الملل, بنزین, نفت خام, اویل پرایس نقل از آژانس اطلاعات انرژی آمریکا بهای نفت

بین الملل, بنزین, نفت خام, ذخایر نفتی آمریکا, نفت برنت, خط لوله, بهای نفت, نفت وست تگزاس اینترمیدیت, پالایشگاه, اداره اطلاعات انرژی آمریکا

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وب سایت اویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا نقل از داد ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته، با 6.2 میلیون بشکه کاهش به 504.6 میلیون بشکه رسید. این موضوع، یک روز بعد از انتشار تخمین موسسه "امریکن پترولیوم" درباره افت 7.5 میلیون بشکه ای در ذخایر آمریکا مطرح شد.


آمار منتشر شده به وسیله آژانس اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد هفته پیش از آن، 600 هزار بشکه افزایش در ذخایر آمریکا ثبت شده است.


تحلیلگران رویترز از احتمال افزایش 2.3 میلیون بشکه ای در ذخایر نفتی آمریکا خبر داده اند. این در حالی است که موسسه "اس اند پی گلوبال پلاتز" تخمین زد ذخایر نفتی این کشور 2.8 میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.


با این حال، در این مدت در یک خط لوله انتقال بنزین در ایالت آلاباما یک نشتی ایجاد شد. این مشکل نگرانی هایی را در بخش های شرقی آمریکا درباره احتمال کمبود سوخت برانگیخت.


این خط لوله، یکی از مهم ترین مناطق متصل کننده پالایشگاه های واقع در سواحل خلیج مکزیک با مناطق شرقی آمریکا است و همچنین بزرگترین خط لوله در آمریکا است. این خط لوله روزانه 1.3 میلیون بشکه سوخت را در آمریکا جابجا می کند. با این حال، روز گذشته کمپانی پیمانکار ساخت این خط لوله اعلام کرد مسیر دیگری را برای انجام انتقالات ایجاد کرده است.


آژانس اطلاعات انرژی در تازه ترین نقل از خود اعلام کرد در هفته منتهی به 16 سپتامبر (26 شهریور) ذخایر بنزین در آمریکا 3.2 میلیون بشکه کاهش داشته است. این مسئله به خصوص هنگامی که هفته پیش از آن، ذخایر بنزین در این کشور 600 هزار بشکه افزایش داشت، شرایط را برای افزایش بهای آن آماده کرد. با این حال، این نهاد اعلام کرده است در این فصل از سال، ذخایر نفت خام و بنزین بیش از حد انتظار بوده است.


در این نقل از همچنین آمده است پالایشگاه های آمریکا با 92 درصد ظرفیت به فعالیتشان ادامه داده اند. به این ترتیب، این کشور روزانه 16.6 میلیون بشکه نفت خام را پالایش و 10.1 میلیون بشکه بنزین تولید کرده است. این ارقام نسبت به هفته گذشته اندکی افزایش یافته اند.


در زمان نوشته شدن این نقل از، نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت (شاخص آمریکا) با 2.68 درصد افزایش، 45.23 دلار به ازای هر بشکه معامله شد. نفت خام برنت نیز با 2.2 درصد افزایش، بشکه ای 46.89 دلار به فروش رسید.


اوپک، بهای نفت را به بیشتر از 60 دلار افزایش نخواهد داد | اویل پرایس
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات