طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسی5 ایالت تعیین کننده در انتخابات 2016 آمریکا

5 ایالت تعیین کننده در انتخابات 2016 آمریکا

برزیل و اسپانیا تعیین کننده صدرنشین گروه B / صدرنشینی آمریکا در گروه A

رسانه انگلیسی در نقل ازی درباره انتخابات 2016 آمریکا به بررسی «5 ایالت تعیین کننده» در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و عملکرد کنونی هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ پرداخت.


انتخابات آمریکا

خبرگزاری فارس: رسانه انگلیسی در مطلبی با عنوان «انتخابات 2016 آمریکا: 5 ایالتی که درباره رسیدن ترامپ یا کلینتون به کاخ سفید تصمیم گیر خواهند بود» به بررسی تاثیر 5 ایالت تعیین کننده در انتخابات پرداخت.

در یادداشت «آی بی تایمز» انگلیس این سوال مطرح شده که «نامزدها، کدام یک از ایالت های تعیین کننده را برای جنگیدن انتخاب خواهند کرد؟».

در این مطلب آمده است: «تعداد معدودی از ایالت های سرنوشت ساز، احتمالا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را دیکته خواهد کرد. در حالی که تقریبا 11 ایالت تاثیرگذار در انتخابات امسال وجود دارد اما برخی از آنها از تعداد بسیار بالاتری از آرای هیات الکترال برخوردار هستند که این یعنی نامزدها در چند ایالت معدود مهم برای پیروزی مبارزه خواهند کرد».

در ادامه نقل از کامل این رسانه را می خوانیم:

ایالت های تعیین کننده محتمل اینها هستند: کلرادو، فلوریدا، آیووا، میشیگان، نوادا، نیو همپشایر، کارولینای شمالی، اوهایو، پنسیلوانیا، ویرجینیا و ویسکانسین. اگرچه ایالتهای با تعداد بیشتر آرای الکترال عبارتند از فلوریدا، میشیگان، پنسیلوانیا، کارولینای شمالی و اوهایو.

فلوریدا

فلوریدا با داشتن 29 آرای هیات الکترال، یک ایالت تعیین کننده و حساسی در انتخابات آمریکا بوده است و این ایالت، سومین ایالت بزرگ از منظر تعداد رای محسوب می شود. دو ایالت بزرگ کالیفرنیا(با 55 هیات الکترال) و تگزاس(با 38 هیات الکترال) ایالت های مطمئن دموکرات هستند و ایالت های جمهوریخواه به طور خاص فشار مضاعفی برای پیروزی بر آرای فلوریدا می آورند.

در انتخابات 2016 و با توجه به جدیدترین نظرسنجی سی ان ان/او آر سی، رای دهندگان فلوریدا تاکنون به نظر می رسد که حامی دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه باشند و او با 4 درصد در تقابل رو در رو با کلینتون پیش است و در تقابل چهارنفره ترامپ، کلینتون، گری جانسون و جیل استاین، ترامپ سه درصد از دیگران پیش است.

(گری جانسون، نامزد حزب آزادیخواه و جیل استاین نامزد حزب سبزها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا هستند).

علی رغم رقابت های نزدیک در چندین ایالت تعیین کننده، پیشبینی انتخاباتی موسسه فایو ترتی ایت(Five Thirty Eight)  نشان می دهد که پیروزی کلینتون همچنان در انتخابات 8 نوامبر محتملتر از پیروزی ترامپ است و احتمال پیروزی او را 61 درصد در برابر 38.9 درصد ترامپ قرار می دهد.

خوب با این اوصاف، نامزدهای ریاست جمهوری برای پیروزی احتمالا انرژی خود را صرف چه ایالت هایی خواهند کرد؟ اینجا ما ایالت های تعیین کننده را شرح می دهیم.

اوهایو

از نظر تاریخی، اوهایو به عنوان مهمترین ایالت تعیین کننده کشور محسوب شده و این اوهایو ایالتی است که به عنوان یک پیشبینی کننده برای چگونگی پیش رفتن انتخابات ها در نظر گرفته می شود.

هیچ یک از نامزدهای جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری بدون اوهایو نتوانسته پیروز شود و با توجه به تنوع آرا، این ایالت به عنوان ملاک و سنجشی برای اینکه بقیه کشور چطور رای خواهند داد، درنظر گرفته می شود.

تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد که عملکرد ترامپ بهتر است و او بنا بر نظرسنجی ریل کلیر پالیتیکس(Real Clear Politics) حدود بیش از 5 درصد از کلینتون پیش است که میانگین آن در کل نظرسنجی ها 1.2 درصد است.

میشیگان

یک ایالت مطمئن دموکرات برای تقریبا سه دهه بوده و میشیگان برای آخرین بار در سال 1988 به یک نامزد جمهوریخواه رای داد. خوب چرا باید این ایالت تاثیرگذار تغییر یابد؟ جواب دو کلمه است: دونالد ترامپ

میشیگان که در دهه 1970 و اوایل 1980 یک ایالت جمهوریخواه بود، پس از آنکه ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات سال جاری شد، به سمت یک ایالت بالقوه تعیین کننده سوق یافته است.

با توجه به تعداد بالای کارگران صنایع و رشد پایین اقتصادی، اینطور برداشت می شود که ترامپ بتواند پیروزی در ایالتی را که از وضع موجود خسته شده، به دست آورد البته به امید به اینکه نامزد حزب جمهوریخواه بتواند افراد طبقه کارگر که معمولا رای نمی دهند را به صحنه بیاورد.

البته تاکنون کلینتون در میشیگان پیش است و محتمل است که برای نباختن آرا در آن، یک جنگ بزرگ در این ایالت به راه بیاندازد. او از مزیت به طور میانگین 5.2 درصدی پیشتازی در برابر ترامپ برخوردار است.

پنسیلوانیا

پنسیلوانیا ایالتی است که کلینتون مایل خواه بود که به آن بچسبد چرا که ساکنان آن در سراسر دهه 90 تا به امروز به دموکرات رای داده اند.

با توجه به آنکه ازنظر تاریخی این یک ایالت تعیین کننده درنظر گرفته می شود و دارای 20 هیات الکترال است، به نظر می رسد که کلینتون شاید درصدد اطمینان یافتن از یک پیروزی دیگر برای دموکراتها در پنسیلوانیا باشد جایی که در ان او به طور متوسط با بیش از 6 درصد از ترامپ جلو است.

البته نامزد جمهوریخواه به آرامی در حال بیشتر کردن آرای خود در برابر دموکراتها است و محتمل است که ترامپ بر رقابتش در این ایالت به عنوان جایی که احتمال برنده شدن در آن وجود دارد، بیافزاید.

کارولینای شمالی

کارولینای شمالی اکنون رقابت شدید و بسیار نزدیکی در این ایالت وجود دارد و بنا بر میانگین نظرسنجی های ریل کلیر پالیتیکس، کلینتون با تنها 0.6 درصد از ترامپ جلو است.

با توجه به نتایج آخرین انتخابات که در آن جمهوریخواهان با تنها 2 درصد در آن پیروز شدند، به نظر می رسد که کارولینای شمالی یک ایالت تعیین کننده خواهد بود اما در حال حاضر هیچ نشانی از اینکه آرای آن به کدام سمت می رود وجود ندارد.

در انتخابات 2012 بنا بر نقل از پایگاه 270 تا پیروزی(270toWin)،  کارولینای شمالی از نظر نزدیکترین رقابت، پس از فلوریدا دومین ایالت بود و این موضوع بار دیگر کارولینای شمالی را برای نامزدهای امسال به یک ایالت تعیین کننده مهم تبدیل کرده است. در مجموع در این ایالت، 15 هیات الکترال وجود دارد و در نتیجه پیروزی در آن، کمک قابل ملاحظه ای برای روز انتخابات در اختیار نامزد قرار می دهد.

5 شگرد ترامپ برای پیروزی در انتخابات آمریکا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات