طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیایران – برزیل، شکست طلسم 20 ساله، تنها راه ماندن در جام!

ایران – برزیل، شکست طلسم 20 ساله، تنها راه ماندن در جام!

چشم بادامی ها در حسرت شکست ایران ماندند

ملی پوشان فوتسال ایران برای رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فوتسال، راهی جز پیروزی مقابل برزیل ندارند؛ اتفاقی که هیچ گاه نیفتاده و شبیه شکستن طلسم است.

خبرگزاری ایسنا: تیم ملی فوتسال ایران که پس از سومی در گروه F مسابقات جام جهانی کلمبیا، حریف برزیل در یک هشتم نهایی شد، از ساعت دو بامداد فردا (پنج شنبه) به مصاف مدافع عنوان قهرمانی خواهد رفت. شاگردان ناظم الشریعه در مرحله گروهی مسابقات ابتدا با نتیجه پنج بر یک به اسپانیا باختند، سبعد با نتیجه پنج بر سه مقابل مراکش به برتری رسیدند و در آخرین بازی با نتیجه سه بر سه مقابل آذربایجان مساوی کردند. این در حالی است که ایران تنها با یک امتیاز بیشتر و در صورت پیروزی مقابل آذربایجان به عنوان تیم دوم به مرحله پس صعود می کرد و در این مرحله به مصاف تایلند می رفت.


با این حال ملی پوشان فوتسال ایران برای ماندن در جام و صعود به جمع هشت تیم برتر چاره ای جز پیروزی مقابل برزیل ندارند. تیم ملی ایران از نخستین مصاف مقابل برزیل در جام جهانی ۱۹۹۶ تا آخرین بازی که در گرند پری ۲۰۱۳ بوده، هیچ گاه موفق به پیروزی مقابل برزیل نشده است. نخستین رویارویی این دو تیم در دیدار رده بندی جام جهانی ۱۹۹۶ با نتیجه هشت بر سه به سود سلسائو به پایان رسید و ایران در رده چهارم دنیا قرار گرفت. پس از آن برزیلی ها در ۲۰ بازی دیگر به برتری رسیدند و دو بازی هم به تساوی کشیده شد.

 مساوی های ایران مقابل این تیم، یک بار در تورنمنت چهارجانبه تهران بود که شاگردان محمد حسن انصاری فرد با نتیجه چهار بر چهار این تیم را متوقف کردند. تیم ملی ایران دومین مساوی را هم در بازی دوستانه سال ۲۰۰۹ با هدایت حسین شمس مقابل برزیل کسب کرد. خفیف ترین باخت فوتسال ایران مقابل برزیل هم به جام جهانی ۲۰۰۸ برزیل برمی گردد؛ جایی که شاگردان شمس با ارائه بازی دفاعی و در غیاب وحید شمسایی و محمد کشاورز تنها با دریافت یک گل از قهرمان جهان، شکست آبرومندانه ای را پذیرفت.


همچنین دو تیم آخرین بار در گرند پری ۲۰۱۳ به مصاف هم رفته اند. در این دیدار که ناظم الشریعه هدایت ایران را به عهده داشت، برزیلی ها در حضور ۶ هزار هوادار مقابل ایران به دردسر افتادند و در پایان با نتیجه چهار بر سه به پیروزی رسیدند. این در حالی است که فوتسالیست های کشورمان تا پیروزی فاصله ای نداشتند و حریف با اقبال به برتری رسید.

اگرچه بسیاری از کارشناسان، شانس پیروزی برزیل را در بازی فردا بیشتر از ایران می دانند اما با توجه به شرایط امسال شاگردان سرجیو، برد برای ایران چندان رویایی و دست نیافتنی نیست. میانگین سنی برزیلی ها نشان می دهد حریف ایران یکی از تیم های مسن جام جهانی ۲۰۱۶ است. تیم ملی برزیل دو سال از تیم ملی ایران پیرتر بوده و با میانگین سنی ۳۱ سال در این مسابقات کمپانی کرده است. 

محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال در بازی مقابل برزیل، قدرت بهادری را به علت مصدومیت در اختیار نخواهد داشت و حالت مصدومیت محمد طاهری بازیکن با تجربه تیم ملی نیز هنوز مشخص نشده است. به گفته پزشک تیم، احتمال رسیدن طاهری به بازی فردا پنجاه درصد است.

دیدار تیم های ایران و برزیل از ساعت دو بامداد پنج شنبه به صورت مستقیم از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

شکست بسکتبال با ویلچر ایران مقابل برزیل
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات