طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیایران مایل است از مسیر سلاح اتمی فاصله بگیرد

ایران مایل است از مسیر سلاح اتمی فاصله بگیرد

مانع تجهیز ایران به سلاح اتمی می شویم | نتانیاهو

وزیر خارجه آمریکا در نشستی در شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت که ایران با توافق هسته ای به جهان نشان داده که مایل است از مسیر سلاح های اتمی فاصله بگیرد.


جان کری, برجام

خبرگزاری فارس: جان کری، وزیر خارجه آمریکا در نشستی در شورای امنیت درباره «پیمان منع جامع آزمایش های اتمی» گفت که ایران با توافق «برجام»، این موضوع را برای جهان روشن کرده که مایل است از مسیر سلاح های اتمی فاصله بگیرد.

وزیر خارجه آمریکا با توجه به قطع روابط دیپلماتیک تهران و واشنگتن پس از وقوع انقلاب اسلامی تصریح کرد که حصول توافق هسته ای، بعید به نظر می رسیده است.

«جان کری» گفت: «دو کشوری که از سال 1979 با یکدیگر صحبت نکرده بودند، مذاکراتی را با یکدیگر درست در پشت این اتاق شروع کردند؛ و ما آن را به کشوری تبدیل کردیم که برنامه هسته ایش را رها کرد و برای جهان روشن کرد که تمایل دارد برای امن تر کردن جهان، از مسیر سلاح اتمی فاصله بگیرد.»

جمهوری اسلامی ایران همواره اتهامات کشورهای غربی به رهبری آمریکا درباره پیگیری سلاح های اتمی در لفافه برنامه هسته ای این کشور را رد کرده است.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه آزمایش هسته ای اخیر کره شمالی را «چالشی در برابر رهبری» شورای امنیت سازمان ملل و تهدیدی در برابر ثبات بین المللی خواند و بر ضرورت پیوستن کشورها به «پیمان منع جامع آزمایش هسته ای» تأکید کرد.

این پیمان که تا کنون به امضای بیش از 160 کشور رسیده، اعضا را از انجام هر گونه آزمایش هسته ای منع می کند.

کمک اوباما به ایران برای دسترسی سریع تر به سلاح اتمی! | ادعای نیویورک دیلی نیوز
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات