طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشیایران از نظر جامعه پزشکی در میان کشورهای برتر منطقه عرض اندام می کند

ایران از نظر جامعه پزشکی در میان کشورهای برتر منطقه عرض اندام می کند

در ایران جامعه پزشکی ناظر ندارد

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی با تاکید بر ارتقای خدمات فوق تخصصی، گفت: جامعه پزشکی ایران در تولید علم رتبه اول یا دوم منطقه را دارد که باید در حفظ این مسیر تمامی تلاش خود را به کار گیریم.

نظام پزشکی, رتبه ایران از نظر جامعه پزشکی, رتبه جامعه پزشکی ایران در منطقه, ایران نظر جامعه پزشکی کشورهای برتر منطقه عرض اندام

نظام پزشکی, رتبه ایران از نظر جامعه پزشکی, رتبه جامعه پزشکی ایران در منطقه, افق 1404, برجام

دکتر محمد جهانگیری معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان این که جامعه پزشکی ایران در تولید علم رتبه اول یا دوم منطقه را دارد اظهار داشت: باید این مسیر را حفظ کنیم و با سرمایه گذاری لازم برای افق 1404 متناسب با رشد اجتماعی و توسعه ای که پس از برجام در کشور رقم می خورد خدمات فوق تخصصی را رشد دهیم و با کمک به رشد علم و دانش در توسعه مراکز خدمات سلامت کوشا باشیم.


به گفته وی، باید زیرساخت ها از نظر فرهنگی و اقتصادی در این زمینه آماده شود و سرمایه گذاری لازم در دانشگاه ها و دانشکده ها برای پذیرش دانشمندان علوم متفاوت انجام شود تا بتوانیم در افق 1404 خواسته ها را در حد منطقی برآورده کرده و مراکز متفاوت بویژه در حوزه پزشکی پذیرای افراد در شرایط متفاوت باشند.


جهانگیری افزود: در مباحث تخصصی حوزه سلامت نیز بهتر است نظام پزشکی به همراه انجمن های علمی تخصصی که بازوان کمکی آن هستند به برنامه ریزی واقع بینانه برای دسترسی به نیازها و پاسخگویی به آن ها بپردازند و وزارت بهداشت نیز در این امر نظارت لازم را داشته باشد.


وی تصریح کرد: اگر جذب نیروهای تخصصی بر اساس نیاز واقعی و به طور سیستماتیک باشد علاوه بر این که جامعه صنفی پاسخگوی نیازها بوده، شاهد افزایش توانمندسازی و رشد و توسعه در علوم پایه و مراتب شغلی خواهیم بود چرا که تمامی کارها بر اساس نیازسنجی و ضرورت ها انجام شده است.


آثار گردشگری ایران در زمره برترین کشورهای دنیا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات