طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیصعود دو پله ای والیبال خانوم در آسیا / ایران یک – چین تایپه صفر

صعود دو پله ای والیبال خانوم در آسیا / ایران یک – چین تایپه صفر

صعود هوگوپوشان آلمانی و چین تایپه به یک چهارم نهایی مردان و خانوم

تیم ملی والیبال بانوان ایران با قبول شکست مقابل تیم ملی زنان چین تایپه از کسب عنوان پنجمی بازماند و در رده ششم مسابقات قرار گرفت.

صعود تیم ملی والیبال, والیبال کنفدراسیون زنان آسیا, صعود دوپله ای والیبال, ایران چین تایپه صفر صعود پله والیبال زنان آسیا

صعود تیم ملی والیبال, والیبال کنفدراسیون زنان آسیا, صعود دوپله ای والیبال, تیم ملی والیبال چین تایپه, تیم ملی والیبال بانوان, والیبال قهرمانی زنان

به نقل از خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، روز پایانی پنجمین دوره رقابت های والیبال قهرمانی کنفدراسیون زنان آسیا (AVCکاپ) با دیدار بین دو تیم ایران و چین و تایپه که جدال برای کسب عنوان پنجمی بود، شروع شد.

دختران والیبال ایران در این مسابقه با نتیجه 3 بر یک متحمل شکست شدند و به مقام ششمی مسابقات دست پیدا کردند.

مایدا در ابتدای این دیدار شبنم علیخانی، مائده برهانی، فرنوش شیخی، سودابه باقر پور،زینب گیوه، مهسا کدخدا و نگار کیانی را به میدان فرستاد. این بازی از همان ابتدا پایاپای پیش رفت و هر امتیاز این ست با رالی های طولانی همراه بود. با این حال و در حالی که بازیکنان ایران در توپ گیری و دفاع نمایش خوبی داشتند اما بازیکنان تایپه با بهره گیری از حملات سرعتی این ست را 25 بر 21 به سود خود تمام کردند.

ست دوم در حالی شروع شد که مایدا، ندا چملانیان را جایگزین مائده برهانی کرد و مهسا صابری هم به جای زینب گیوه راهی میدان شد. بازیکنان چین تایپه در این ست شروع بهتری داشتند. همین برتری منجر شد تا 6 امتیاز اختلاف با تیم ایران ایجاد کنند. چین تایپه 14 بر 8 از ایران پیش بود که مایدا باز هم دست به تعویض زد و این بار شکوفه صفری را به جای سودابه باقرپور به میدان فرستاد.

بازیکنان ایران در تمام طول این ست در صدد جبران اختلاف امتیاز ایجاد شده بودند اما در نهایت این ست را با حساب 25 بر 21 مانند ست اول به حریفشان واگذار کردند.

مائده برهانی در ست سوم این مسابقه به جای خود بازگشت و فرزانه زارعی که در ست دوم جایگزین مهسا کدخدا شده بود در این ست هم از ابتدا در ترکیب تیم ایران قرار داشت.بازیکنان ایران هر چند در شروع ست نسبت به چین تایپه در کسب امتیاز بهتر عمل کردند اما در ادامه باز هم چین تایپه با تسلط بیشتر موفق شد از ایران پیش بیفتد. بازیکنان ایران اما در ادامه نمایش عالی داشتند و امتیاز دو تیم را در عدد16 برابر کردند و بعد از آن از حریفشان پیش افتادند. در پایان شاگردان مایدا توانستند این ست را با نتیجه 25 بر 23 به سود خود تمام کنند.

ست چهارم دیدار ایران و چین تایپه با سرویس ایران و کسب نخستین امتیاز برای چین تایپه شروع شد. مهسا کدخدا در این ست جانشین مهسا صابری شد. امتیازها در اوایل ست یک به یک بین دو تیم تقسیم می شد. با این حال برتری از آن تیم چین تایپه بود. بازگشت زینب گیوه به میدان تعویض دیگری بود که مایدا در این ست انجام داد. تیم ملی ایران که با 3 امتیاز اختلاف از حریفش عقب بود توانست نتیجه را در امتیاز 8 برابر کند تا سرمربی چین تایپه مجبور به گرفتن وقت استراحت شود. برتری در ادامه از آن تیم ملی والیبال بانوان کشورمان بود. دو تیم در امتیاز 16 بر 12 به سود ایران راهی دومین وقت استراحت فنی این ست شدند. چین تایپه اختلاف امتیاز را جبران کرد و دو تیم در امتیاز 20 برابر شدند. امتیاز 21 برای ایران روی دفاع خوب برهانی و باقرپور بدست آمد. اما باز هم این چین تایپه بود که جلو افتاد و در نهایت این ست را با نتیجه 25 بر 22 به سود خود تمام کرد.


تیم ملی والیبال بانوان ایران برای اولین بار در تاریخ این رقابت ها به عنوان ششمی دست پیدا کرد. این تیم در ادوار گذشته این رقابت ها به عناوین هفتم و هشتم رسیده بود.


پنجمین دوره رقابت های والیبال قهرمانی کنفدراسیون زنان آسیا، از 24 شهریور به میزبانی ویتنام و با حضور 8 تیم شروع شده است و امروز با مشخص شدن چهره تیم های برتر به کار خود پایان خواهد داد.

پیروزی دختران والیبال ایران با طعم صعود سه پله ای
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات