طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیباران دریاچه ارومیه را احیا کرد

باران دریاچه ارومیه را احیا کرد

گشت های مشترک طرح احیاء دریاچه ارومیه

وزارت نیرو، اعلام کرد: ارتفاع بارش در سال آبی امسال در کل کشور برابر با ۲۴۱ میلی متر بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال معادل ۲۲ درصد افزایش داشته است.


بحران آب خبرگزاری مهر:  وزارت نیرو، با انتشار نقل ازی، اعلام کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده از حالت بارندگی در سال آبی ۹۵-۹۴، ارتفاع بارش در سال آبی امسال (اول مهرماه ۹۴ تا ۳۱ شهریورماه ۹۵) در کل کشور برابر با ۲۴۱ میلی متر بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۴ میلی متر (معادل ۲۲ درصد) افزایش داشته است.

این درحالی است که میزان بارش امسال در مقایسه با متوسط درازمدت کشور ۴ میلی متر (معادل منفی ۲ درصد) کاهش داشته است.

بیشترین درصد تغییرات بارندگی ایستگاهی نسبت به درازمدت مربوط به شهرستان شبستر در آذربایجان شرقی بوده که رقمی معادل ۶۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

همچنین کمترین درصد تغییرات بارندگی ایستگاهی نسبت به درازمدت مربوط به شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان بوده که حدود ۸۰ درصد کاهش بارندگی داشته است.

از سوی دیگر در ۶ حوضه آبریز اصلی، بیشترین و کمترین بارش ها به ترتیب مربوط به حوضه دریای خزر با ۵۱۳ میلی متر بارندگی و حوضه مرزی شرق با ۹۵ میلی متر بارندگی بوده است.

بیشترین میزان تغییرات مثبت بارندگی در مقایسه با درازمدت در ۶ حوضه آبریز مربوط به حوضه آبریز دریاچه ارومیه با ۲۳ درصد افزایش بارندگی بوده است. همچنین بیشترین میزان تغییرات منفی بارندگی در مقایسه با درازمدت مربوط حوضه آبریز فلات مرکزی با منفی ۱۸ درصد بوده است.

در حوضه های آبریز ۳۰ گانه نیز بیشترین افزایش بارندگی نسبت به سال گذشته مربوط به حوضه کل- مهران در استان خوزستان با ۲۱ درصد افزایش و کمترین میزان بارش مربوط به حوضه رودخانه های بلوچ در استان سیستان و بلوچستان با ۹ درصد کاهش بوده است.

احیای دریاچه ارومیه جزء اولویت های برنامه دولت
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات