طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آخرین اخبار گوناگونبارش های پاییزی ایران را فرا می گیرد

بارش های پاییزی ایران را فرا می گیرد

فرار اَز زندان «ایرانی بِه سبک هالیوود»

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از افزایش ابر، رگبار، رعد و برق، بارش باران و کاهش دما در هشت استان کشور خبر داد.


سازمان هواشناسی خبرگزاری تسنیم: مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از افزایش ابر، رگبار، رعد و برق، بارش باران و کاهش دما در هشت استان کشور خبر داد.

احد وظیفه در تشریح حالت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: همزمان با اولین روزهای فصل پاییز جریانات شمالی در ساعتهای آینده وارد کشور خواهد شد و موجب ریزش باران در برخی استانهای شمالی کشور می شود.

وی ادامه داد: امروز و فردا بارشهای پراکنده در برخی مناطق استانهای گیلان، ارتفاعات اردبیل، ارتفاعات مازندران، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بروز نفوذ جریانات شمالی از اواخر وقت روز جمعه در کشور ایجاد خواهد شد و موجب وقوع بارشهای باران و رگبار در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه در نیمه شمالی کشور خواهد شد.

به گفته وظیفه کاهش چهار تا هفت درجه ای دما در نیمه شمالی کشور و کاهش 6 تا 10 درجه ای دما در استانهای ساحلی دریای خزر و اردبیل در سه روز آینده ایجاد می شود.

وی افزود: پیش بینی می شود که در 72 ساعت آینده رگبار، باران و رعد و برق به همراه وزش باد شدید موقتی در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، مازندران، اردبیل و شمال آذربایجانها به وقوع بپیوندد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: شدت بارشهای پاییزی در روز شنبه برای استانهای گیلان، مازندران، اردبیل و بخشهای شمالی آذربایجان شرقی ایجاد خواهد شد.

وظیفه عنوان کرد: دریای خزر و خلیج فارس نیز در روزهای شنبه و یکشنبه مواج خواهد بود و مردم باید به این مهم توجه داشته باشند.

وی از احتمال وقوع پدیده گرد و غبار در استانهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه در دو روز آینده خبر داد و گفت: افزایش سرعت باد در کشور عراق می تواند موجب بروز این پدیده شود.

ماهواره ایرانی در منظومه کشورهای عضو سازمان اپسکو قرار می گیرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات