طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیبازتاب سخنان روحانی در رسانه های خارجی

بازتاب سخنان روحانی در رسانه های خارجی

بازتاب سخنان روحانی در رسانه های دنیا

رسانه های متفاوت و برجسته دنیا امروز سخنان حسن روحانی را در هفتاد و یکمین نشست عمومی سازمان ملل در نیویورک بازتاب دادند.


سازمان ملل, عربستان, روحانی

خبرگزاری ایسنا: حسن روحانی، رییس جمهور ایران امروز در ساعت 18 به وقت ایران در نشست عمومی سازمان ملل در نیویورک به سخنرانی پرداخت. محور سخنان وی در مورد تروریسم بین المللی و نقش منفی قدرت های جهانی در گسترش آن، توافق هسته ای و رشد اقتصادی ایران بعد از برداشته شدن تحریم های ظالمانه علیه ایران بود.

شبکه خبری بلومبرگ سخنان حسن روحانی را به طور مستقیم پوشش داد. تلویزیون سمعای پاکستان نیز سخنان رییس جمهوری کشورمان را پوشش داد. این شبکه خبری به نقل روحانی نوشت که ایران مصمم است تا به تمامیت ارضی کشورهای منطقه احترام بگذارد و به جای استفاده از زور مایل است تا از ظرفیت دیپلماسی استفاده کند.

اما روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست خبر سخنرانی روحانی را با تیتر روحانی اسراییل را آپارتاید خواند بازتاب داد.

این روزنامه صهیونیستی نوشت: حسن روحانی در هفتاد و یکمین نشست سازمان ملل در سخنرانی خود فرصت انکار موجودیت اسراییل را از دست نداد.

روحانی با اعلام این که گروه های فشار صهیونیستی مقصر ادامه برخی تحریم ها و مسدود کردن دارایی های ایران هستند گفت: در صورتی که واشنگتن در راستای تعهدات خود در برجام حرکت نکند این موضوع به بدنامی آمریکا در صحنه بین المللی منجر خواهد شد.

خبرگزاری رویترز نیز در بازتاب سخنان امروز روحانی نوشت: رییس جمهور ایران در سخنان خود در نشست عمومی سازمان ملل از عربستان سعودی خواست تا از ادامه سیاست های تفرقه افکنانه دست بکشد.

روحانی اعلام کرد: اگر عربستان سعودی در مورد تحقق چشم انداز دستیابی به توسعه و امنیت منطقه یی جدی است باید از ادامه سیاست های تفرقه افکنانه، ترویج ایدئولوژی نفرت و تعرض به حقوق همسایگان بازایستد.

بازتاب بیانات رهبر انقلاب در رسانه های خارجی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات