طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیدستگیر اعضای خاندان پادشاهی عربستان

دستگیر اعضای خاندان پادشاهی عربستان

موش کورهایی که بی مدال برگشتند / دستگیر تمامی اعضای کاروان ورزشی زیمبابوه

نقل از های رسانه ای حاکی است درگیری میان خاندان آل سعود تا حدی بالا گرفته که مقامات آمریکایی را نگران کرده است.


پادشاه عربستان

پایگاه خبری انتخاب: پایگاه اینترنتی نشریه فلسطینی «المنار » چاپ بیت المقدس، به نقل از منابع آگاه نقل از داد که مسئولان آمریکایی تأکید کرده اند اجازه نخواهند داد اختلافات در خاندان سلطنتی عربستان افزایش پیدا کند.

بر اساس نقل از های منتشر شده خاندان آل سعود با توجه به وخامت حال «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه این کشور که برخی گمانه ها در خصوص ابتلای او به آلزایمر نیز منتشر شده در خصوص آینده حکومت و پادشاهی این کشور اختلاف پیدا کرده اند.

به گفته منابع آگاه اعضای دربار عربستان ضمن اینکه «محمد بن سلمان» وزیر دفاع و جانشین ولی عهد بی تجربه سعودی را مسئول گرفتاری این کشور در بحران جنگ یمن می دانند، با رسیدن قدرت به او بعد از پدرش مخالف اند.

این در حالی است که حتی اگر محمد بن سلمان از محبوبیتی در میان عموزاده های خود برخوردار بود، مسأله انتقال قدرت در عربستان که تا کنون از برادر به برادر منتقل شده بود به نسل سوم این خاندان، بسیار دشوار و پُر مخاطره خواهد بود.

منابع آگاه به المنار گفته اند با تشدید اعتراض ها علیه محمد بن سلمان، نهادهای امنیتی عربستان عملیات ویژه ای برای دستگیر و بازداشت شماری از اعضای خاندان پادشاهی را شروع کرده اند و شماری از مخالفان محمد بن سلمان دستگیر شده و شماری نیز تحت حصر خانگی قرار گرفته اند و شماری نیز از عربستان گریخته اند.

با این وجود نقل از ها حاکی است واشنگتن از این اقدامات محمد بن سلمان که به گفته آنها ثبات ریاض را برهم می زند، راضی نیست و تلاش می کند که میزان اختلافات موجود در خاندان آل سعود را کاهش دهد.

موش کورهایی که بی مدال برگشتند / دستگیر تمامی اعضای کاروان ورزشی زیمباوه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات