طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریهالیوود نژادپرست است | بازیگر «هری پاتر»

هالیوود نژادپرست است | بازیگر «هری پاتر»

درس های بازاریابی را از «هری پاتر» بیاموزید

«دنیل رادکلیف» بازیگر هالیوودی که با ایفای نقش «هری پاتر» به شهرت رسید، گفت: نژادپرستی در سینمای هالیوود را نمی توان انکار کرد.

خبرگزاری ایسنا: «دنیل رادکلیف» بازیگر هالیوودی که با ایفای نقش «هری پاتر» به شهرت رسید، گفت: نژادپرستی در سینمای هالیوود را نمی توان انکار کرد.

هری پاتر, سینمای هالیوود, سینمای جهان, بازیگر هری پاتر هالیوود نژادپرست

سینمای جهان, سینمای هالیوود, هری پاتر


«دنیل رادکلیف» هنرپیشه جوان انگلیسی که در هشت فیلم اقتباسی و پرفروش «هری پاتر» نقش اصلی را بازی کرد، در گفتگو جدید خود درباره نژادپرستی در هالیوود، بازی دوباره در نقش «هری» و نظرش راجع به «دونالد ترامپ» سخن گفت.

به نقل از «بی.بی.سی»، «رادکلیف» ۲۷ ساله گفت: هالیوود به طور انکارناپذیری نژادپرست است. ما دوست داریم صنعت سینمایی خودمان را خیلی خیلی پیشرفته بدانیم اما در تمام حوزه ها عقب مانده ایم.  

«رادکلیف» در خلال حرف هایش به اعتراض هنرپیشه های مطرحی چون «داستین هافمن» و «اسپایک لی» به عدم توجه به تنوع نژادی در نامزدهای اسکار اخیر که منجر به کمپانی نکردن آن ها در این مراسم مهم سینمایی شد، اشاره کرد.

در این گفتگو از او درباره بازی دوباره در نقش «هری پاتر» و اقتباس سینمایی نمایش «هری پاتر و کودک نفرین شده» سوال شد و او پاسخ داد: هیچ کس از من چنین تقاضایی نکرده اما مسلما در حال حاضر چنین کاری نخواهم کرد. تنها شش سال از تمام شدن فیلم های «هری پاتر» گذشته و من دوران خوبی را با انجام دادن کارهای متفاوت سپری کرده ام.

«رادکلیف» ادامه داد: شاید وقتی ۳۰ سالگی را رد کردم، طور دیگری فکر کنم. آن ها فیلم را بازسازی می کنند و من می توانم مثلا نقش پدر «هری» را ایفا کنم.

سینمای جهان, سینمای هالیوود, هری پاتر, بازیگر هری پاتر هالیوود نژادپرست


«رادکلیف» در نقش «هری پاتر»


«دنیل رادکلیف» از سن ۱۲ سالگی بازی در نقش «هری پاتر» را در مجموعه فیلم های برگفته از هفت رمان «جی.کی رولینگ» آغاز کرد. جدیدترین فیلم او تریلری به نام «نیت فاستر» است که او در آن به جای یک مامور اف.بی.آی ایفای نقش کرده است.

این هنرپیشه سبعد در مورد «دونالد ترامپ» کاندیدای حزب جمهوری خواه در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا گفت: «ترامپ» احساس ترس و تنفر را در مردم برانگیخته است.

مجموعه رمان های «هری پاتر» که به داستان های پسرکی جادوگر می پردازد، پرفروش ترین مجموعه کتاب دنیا لقب گرفته و اقتباس سینمایی آن ها نیز چندین میلیارد دلار را برای تولیدکنندگانش به ارمغان آورده است.

«هری پاتر و سنگ جادو» نخستین رمان این مجموعه در سال ۱۹۹۷ به چاپ رسید و بعد از آن شش قسمت بعدی رمان های رولینگ با موفقیتی روزافزون روانه بازار کتاب شدند. کتاب جدید هشتمین قسمت از هفت کتاب اصلی «هری پاتر» محسوب می شود.

اقتباس سینمایی از این هفت اثر در قالب هشت فیلم با بازی «دنیل رادکلیف» و «اما استون» در فروش بالای این کتاب ها بی تاثیر نبوده است. از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ هشت فیلم «هری پاتر» در سینماهای دنیا اکران شدند و به فروشی بالغ بر ۸.۲ میلیارد دلار دست یافتند تا با پیشی گرفتن از مجموعه «جیمزباند» در مکان نخست پرفروش ترین سری فیلم های تاریخ سینما قرار بگیرند.

آخرین فیلم از مجموعه «هری پاتر» در سال ۲۰۱۱ با عنوان «هری پاتر و یادگاری های مرگ ۲» از سوی شرکت «برادران وارنر» اکران شد.

«هری پاتر و کودک ...» دوئل نور و تاریکی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات