طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشی/ بالا گرفتن مرگ مغزی ناشی از حوادث رانندگی در بین جوانان

/ بالا گرفتن مرگ مغزی ناشی از حوادث رانندگی در بین جوانان

کاهش 42 درصدی تلفات ناشی اَز حوادث رانندگی جاده ای

یک متخصص مغز و اعصاب گفت: حوادث رانندگی شایع ترین علت مرگ مغزی جوانان ایرانی محسوب می شود.

ضربه مغزی, خونریزی مغزی, سکته, بالا مرگ مغزی ناشی حوادث رانندگی بین جوانان

ضربه مغزی, خونریزی مغزی, سکته, پاراکلینیک, مرگ مغزی, تصادفات, آنژیوگرافی, حوادث رانندگی

اکبر مسعودی متخصص مغز و اعصاب در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: سکته و خونریزی های مغزی، تصادفات و خودکشی از دلایل افزایش مرگ مغزی در ایران است که هیچ درمانی برای آن وجود ندارد.


این متخصص مغز و اعصاب در ادامه افزود: یکی دیگر از مهم ترین و شایع ترین دلایل مرگ مغزی در کشور ضربه های وارده به مغز است.


مسعودی درباره راه های جلوگیری از این حادثه اظهار داشت: استفاده از وسایل و رعایت اصول ایمنی در خصوص تصادفات، مسمومیت ها و پیشگیری از هرگونه ضربه های احتمالی به مغز باعث جلوگیری و کاهش این عارضه در افراد می شود.


وی جوانان را شایع ترین افراد متاثر از مرگ مغزی دانست و اضافه کرد: جوانان و مردان بین 20 الی 40 سال به علت عدم رعایت قوانین در هنگام موتورسواری و رانندگی بیشتر در معرض خطر مرگ مغزی هستند.


این متخصص مغز و اعصاب در خصوص دلایل مرگ مغزی بیان کرد: در هنگام ضربه وارده به مغز عروق خونرسانی از قلب به مغز بسته شده و جریان خون به آن متوقف می شود.


وی در ادامه افزود: عدم خونرسانی به مغز در مدت بسیار کوتاهی باعث انهدام و نابودی سلول های آن یا مرگ مغزی می شود.


مسعودی به روش های تشخیص مرگ مغزی اشاره کرد و یادآور شد: برای تشخیص مرگ مغزی، معاینه بیمار به صورت اقدامات کلینیکی (نشان دهنده رفلکس های ساقه مغز)، پاراکلینیکی (نشان دهنده نوار مغزی) و آنژیوگرافی انجام می شود.


مرگ 9 نفر در حوادث ناشی از غرق شدگی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات