طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیجامعه جهانی در سوریه شکست خورد | بان کی مون

جامعه جهانی در سوریه شکست خورد | بان کی مون

بحران سوریه مرگبارترین بحران عصر حاضر است | بان کی مون

دبیر کل سازمان ملل در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه گفت که جامعه جهانی در سوریه شکست خورد و قوانین بین المللی به صورت آشکار در سوریه زیر پا گذاشته می شود.


بان کی مون, سوریه

خبرگزاری تسنیم: به نقل از تلویزیون الحدث ،  بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت گفت: خواهان اعمال فشار بر طرف های سوری به منظور شروع مذاکرات هستیم.

وی افزود: از استفان دی میستورا فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه خواستم تا برای شروع بدون قید و شرط مذاکرات بین طرف های سوری تلاش کند.

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت گفت: گروه های تروریستی جنایات هولناکی در سوریه مرتکب می شوند. از شورای امنیت می خواهم تا پرونده سوریه را به دادگاه بین المللی کیفری ارجاع دهد.

بان کی مون افزود: آتش بس در سوریه زمینه حل سیاسی بحران این کشور را فراهم خواهد کرد. اختلافات در سوریه، دودستگی ها در منطقه را تشدید می کند.

وی گفت: باید از توافق روسیه و آمریکا برای کمک به حل بحران سوریه استفاده کرد.

بان کی مون در نشست شورای امنیت افزود: برای تحقیق درباره حمله به کاروان کمک ها در حلب تلاش می کنیم. این حمله باعث تعویق کمک رسانی انسانی در حلب شد. باید برای از سرگیری مذاکرات سوریه تلاش کنیم و تمرکز ما بر مرحله انتقالی در این کشور باشد. شورای  حکومت انتقالی در سوریه باید از اختیارات کامل برخوردار باشد.

وی خاطر نشان کرد: جامعه جهانی در سوریه شکست خورد. قوانین بین المللی به صورت آشکار در سوریه زیر پا گذاشته می شود.

بانی کی مون خواستار کمک ایران برای حل بحران سوریه و یمن شد
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات