طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیتعداد خانوارهای فاقد شاغل به بالاترین رقم رسید نمودار | بانک مرکزی

تعداد خانوارهای فاقد شاغل به بالاترین رقم رسید نمودار | بانک مرکزی

بانک مرکزی مسئول نظارت بَر حقوق مدیران بانک ها نیست | سیف

بانک مرکزی با انتشار خلاصه نقل از نتایج بررسی بودجه خانوار در نقاط شهری ایران، از افزایش تعداد خانوارهای فاقد حتی یک نفر شاغل به بالاترین رکورد در دولت یازدهم خبر داد.

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان - بر اساس آمار بانک مرکزی، در سال 1394 که سومین سال عملکرد دولت یازدهم محسوب می شود، 26.4 درصد از خانوارهای شهری کشور فاقد حتی یک شاغل بوده اند.

شاغل, دولت یازدهم, اشتغالزایی, بانک مرکزی تعداد خانوارهای فاقد شاغل بالاترین رقم نمودار

شاغل, دولت یازدهم, اشتغالزایی, آمار بیکاری, خانواده ایرانی, بانک مرکزی, بیکاری

این آمار نشان می دهد در سال گذشته بیش از یک چهارم خانوارهای کشور حتی یک فرد شاغل هم نداشته اند.

این برای نخستین بار است که نسبت خانوارهای فاقد حتی یک شاغل از مرز 25 درصد (یک چهارم کل جمعیت شهری) عبور می کند.

بر اساس آمار بانک مرکزی، در سال 1393 خانوارهای فاقد حتی یک شاغل 23.7 درصد از کل خانوارهای شهری را تشکیل می دادند که این رقم در سال گذشته با 2.7 واحد درصد افزایش مواجه شده است.

رقم خانوارهای فاقد حتی یک شاغل در سال گذشته که سومین سال عملکرد دولت یازدهم محسوب می شود، نسبت به آخرین سال عملکرد دولت دهم (سال 1391) بالغ بر 3.1 واحد درصد بیشتر شده است.

در هشت سال دولت های نهم و دهم (1384 تا پایان 1391) به طور میانگین 19.6 درصد از خانوارهای شهری کشور فاقد حتی یک شاغل بودند؛ اما همانطور که آمار بانک مرکزی نشان می دهد تعداد این خانوارها در دولت یازدهم افزایش چشمگیری داشته است.

هر چند احتمالا بخشی از این خانواده ها را بازنشستگان و گروه های تحت پوشش سازمان های حمایتی تشکیل می دهند، اما به نظر می رسد سیاست های دولت که به تشدید رکود، تعطیلی واحدهای تولیدی، فشار بیکاری و ناتوانی افراد در یافتن شغل انجامیده به بدترین شکل ممکن در صدها هزار خانوار ساکن در شهرهای کشور نمود داشته باشد.

اوایل امسال هم وزارت کار نقل ازی منتشر کرد که نشان می داد بیش از ۳ میلیون و ۹۶۱ هزار خانوار ساکن در شهرهای کشور (جمعیتی بالغ بر ۱۳ میلیون و ۸۶۶ هزار نفر) در بدترین شرایط بیکاری به سر می برند و در این خانوارها حتی یک فرد شاغل نیز وجود ندارد.

این آمار نگران کننده در حالی است که مسئولان ارشد دولت یازدهم بارها اعلام کرده اند که بیش از یک میلیون و 200 هزار شغل در این دولت ایجاد شده است.

منبع: مشرق

ابلاغیه بانک مرکزی درباره پاداش به مدیران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات