طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیبانک ها برای ورود هواپیماهای جدید کمک کنند

بانک ها برای ورود هواپیماهای جدید کمک کنند

سه سناریوی دلار با ورود بانک ها به بازار

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام این که با صدور مجوز اوفک راه های ورود هواپیما به کشور وارد شده است عنوان کرد که بانک ها برای ورود هواپیماهای جدید کمک کنند.


ناوگان هوایی

خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام این که با صدور مجوز اوفک راه های ورود هواپیما به کشور وارد شده است عنوان کرد که بانک ها برای ورود هواپیماهای جدید کمک کنند.

علی عابدزاده در این باره توضیح داد: بر اساس آنچه قبلا پیش بینی می شد ادامه مذاکرات بعد از توافق نامه هسته ای در خصوص توسعه ناوگان هواپیمایی کشور اگر چه ممکن بود مدت زمانی به طول بیانجامد، اما بنا به شرایط و جذابیت بازار که همگان در اجلاس هوانوردی و هیات های اعزامی از اروپا، آمریکا و شرکت های سازمان هواپیمایی در ابراز علاقه برای حضور در این عرصه از خود نشان دادند راهها به تدریج هموار و نه تنها بخش دولتی که امکان مذاکرات مستقیم کمپانی های خصوصی با شرکت هایی سازنده هواپیما فراهم شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه انجام زیرساخت های لازم برای ورود هواپیماهای جدید به موازات توسعه ناوگان در حال انجام است، گفت: نیازسنجی های لازم در خصوص ناوگان صورت گرفته و همانطور که قبلا اختصارا به آن اشاره شده است، برای فعال کردن فرودگاه های بی پرواز و یا کم پرواز و برای حرکت به سمت اقتصادی شدن فرودگاه ها و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به ایرلاین ها توصیه شده است تا حدالامکان برای افزایش هواپیما با ظرفیت های پائین اقدام کنند.

عابدزاده اظهارامیدواری کرده است که با وجود مجوز صادر شده و مذاکرات پیش رو بتوان شاهد ورود این هواپیماها به کشور بود.

وی با بیان اینکه مذاکرات و پیگیریهای ایرلاین ها محدود به کمپانی های بوئینگ و ایرباس نیست، گفت: آنچه در این خصوص بسیار حائز اهمیت است فراهم شدن جو رقابت هاست که کمپانی های هواپیمایی دولتی و خصوصی می توانند از این فرصت به دست آمده استفاده و نسبت به افزایش ناوگان خود و نوسازی آن اقدامات جدی تری را صورت دهند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پایان با بیان اینکه شرایط و محدودیت ها در گذشته و وجود نرخ های تکلیفی از طرف دستگاههای حاکمیتی موجب تضعیف ساختار مالی کمپانی های خصوصی شده است، از حوزه های اقتصادی و به خصوص بانک ها خواست تا با کمپانی های هواپیمایی در جهت تامین منابع مالی آنها همکاری بیشتری داشته باشند.

وی به بانک ها اطمینان داد با فضای ایجاد شده و آزادی عمل منطقی و اصولی، کمپانی ها این پتانسیل را خواهند داشت با اصلاح ساختار مالی پاسخگوی تعهدات مالی و بانکی خود باشند.

سلفی حمیده عباسی با تیمهای ترکیه و ماکائو / ورود بانکی مون به سریال علی البدل
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات