طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیبخش های خصوصی ایران و بلغارستان باید برای افزایش همکاری حمایت شوند

بخش های خصوصی ایران و بلغارستان باید برای افزایش همکاری حمایت شوند

بخش های خصوصی ایران و بلغارستان باید برای افزایش همکاری حمایت شوند

رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دوستی دیرینه و اشتراکات دو ملت ایران وبلغارستان، گفت: باید از این زمینه دوستی و برادری برای توسعه بیش از پیش روابط تهران - صوفیه بهره بگیریم.

بلغارستان, رئیس حمهور بلغارستان, روحانی, بخش خصوصی ایران بلغارستان همکاری حمایت

بلغارستان, رئیس حمهور بلغارستان, روحانی, نیویورک, سازمان ملل
به نقل از حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در این دیدار که در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد و در محل اقامت رییس جمهور برگزار شد، از بلغارستان به عنوان یکی از دروازه های ایران برای رسیدن به اروپا نام برد و گفت: با برنامه ها و همکاری های منطقه ای شبکه ریلی ایران از شرق آسیا تا بنادر گرجستان و از آنجا نیز از طریق دریای سیاه به بنادر بلغارستان اتصال خواهد یافت.


رییس جمهوری با بیان اینکه برای ما مهم است که مسیرهای تجاری متقابل بین منطقه و اتحادیه اروپا با کشورهای دوست نظیر بلغارستان ایجاد کنیم، گفت: بخش های خصوصی باید با ظرفیت های دو کشور آشنا و برای افزایش روابط حمایت شوند بویژه اینکه در ایران به عنوان قلب یک بازار منطقه ای 400 میلیونی، فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری کمپانی های بلغارستانی وجود دارد.


روحانی همچنین با توجه به پیشرفت های دو کشور در حوزه های علمی و فناوری ، اظهارداشت: در حوزه هایی از جمله داروسازی، از تاسیس شرکتهای مشترک و صادرات تولیدات آنها به بازارهای منطقه ای استقبال می کنیم.


رییس جمهوری بلغارستان نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه صوفیه خواهان تقویت همکاری های خود با تهران است، تفاهم، بردباری، صلح و دوستی را رویکرد مشترک دو کشور دانست و اظهارداشت: بلغارستان به عنوان کشوری دوست، علاقمند است که پایه ای برای روابط ایران با کل اتحادیه اروپا باشد.


روسن پلونلیف افزود: بلغارستان آماده تسهیل روند تجارت ایران با اروپا است و در عین حال آماده است در حوزه تولید تجهیزات داروسازی سرمایه گذاری کند.


وی اظهارداشت: بلغارستان همچنین آماده است شرکتهای ایرانی را برای حضور فعالتر و با هزینه ای کمتر در اروپا یاری دهد.
احیای فوتبال مشگین شهر با حمایت بخش خصوصی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات