طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیبرانکو پیشنهاد دینامو را نمی پذیرد

برانکو پیشنهاد دینامو را نمی پذیرد

پیشنهاد قابل توجه لیورپول به بازیکن مورد نظر منچستر یونایتد

شکست سنگین دینامو زاگرب مقابل ریه کا کافی بود تا زلاتکو کرانچار از سرمربیگری این تیم استعفا بدهد و از هواداران دینامو خداحافظی کند.


برانکو ایوانکوویچ

ورزش سه: به نقل از ایران ورزشی ، کرانچار که با انگیزه فراوان به دینامو بازگشته بود، این تیم را در پلی آف لیگ قهرمانان اروپا به موفقیت رساند تا پرافتخارترین تیم کرواسی در بالاترین سطح از مسابقات باشگاهی در فوتبال اروپا به میدان برود. دینامو زاگرب در اولین بازی اش در لیگ قهرمانان مقابل لیون و در فرانسه با سه گل شکست خورد و بعد از آن هم در لیگ کرواسی باخت سنگین دیگری را مقابل ریه کا متحمل شد تا صبر کرانچار لبریز شود و به گفته خودش از حضور روی نیمکت دینامو زاگرب استعفا بدهد.


در مورد استعفای کرانچار البته حرف و حدیث های فراوانی وجود دارد. حرف و حدیث هایی که قریب به اتفاق آنها فوتبالی و فنی نیست. عده ای معتقدند اختلاف با باشگاه و نتایج ضعیفی که کرانچار در لیگ کرواسی کسب کرده، دست به دست هم دادند تا باشگاه با او قطع همکاری کند.


در مورد جانشین کرانچار در دینامو زاگرب اخبار متفاوتی به گوش می رسد. مربیان مختلفی کاندیدای حضور روی نیمکت این تیم قدیمی کرواسی هستند که مثل همیشه یکی از آنها برانکو ایوانکوویچ است. برانکو که در دو مقطع هدایت دینامو زاگرب را بر عهده داشته و همراه این تیم به افتخارات فراوانی رسیده، همیشه برای دینامو زاگرب یک گزینه دم دستی است. گزینه ای که طی سالهای اخیر بارها نامش به میان آمده اما فقط دو بار با مسوولان این باشگاه به توافق رسیده و روی نیمکت دینامو نشسته است. او ابتدا از سال 2006 تا 2008 و سبعد سال 2013 هدایت دینامو زاگرب را بر عهده داشته و همراه این تیم به عنوان قهرمانی لیگ کرواسی نیز دست یافته است.


هر چند اختلاف با زدراوکو مامیچ، مدیر باشگاه دینامو زاگرب که گفته می شد قصد دخالت در کار برانکو را داشت علت جدایی این مربی از تیمی بود که موفقیت های فراوانی همراهش به دست آورده بود. برانکو در آن مقطع با مامیچ به مشکل خورد و عطای مربیگری در دینامو را به لقایش بخشید و از این تیم جدا شد. الآن اما مامیچ جایی در دینامو ندارد. او به علت اختلاش و فساد مالی راهی زندان شده و دیگر سمتی در باشگاه دینامو زاگرب ندارد. مردی که از او به عنوان مافیای بزرگ فوتبال کرواسی یاد می شد. همین مساله باعث شده تا مدیران دینامو نام برانکو را نیز در لیست گزینه های جانشینی زلاتکو کرانچار قرار بدهند.


نزدیکان برانکو از علاقه دینامو زاگرب به بازگشت برانکو خبر می دهند. حتی گفته می شود در کرواسی هم چنین شایعه ای وجود دارد و همه از برانکو به عنوان یکی از گزینه های احتمالی نیمکت دینامو زاگرب یاد می کنند. برانکو البته نشان داده که همیشه به قراردادهایش پایبند است و این بار هم حتما به پیشنهاد دینامو پاسخ منفی خواهد داد چون روی نیمکت پرسپولیس حضور دارد و هدف اصلی اش کسب عنوان قهرمانی در لیگ ایران است. برانکو نیم فصل دوم لیگ چهاردهم و بعد از گذشت یک سال از دومین حضورش روی نیمکت دینامو سرمربیگری پرسپولیس را بر عهده گرفت تا این تیم را در لیگ ایران و لیگ قهرمانان آسیا به موفقیت برساند. ماحصل تلاش برانکو، نایب قهرمانی در لیگ پانزدهم و موفقیت در لیگ شانزدهم، البته تا پایان هفته هفتم است. بعد او به همین راحتی ها موقعیت مناسب در پرسپولیس را رها نمی کند تا به کرواسی برود و سرمربی دینامو زاگرب شود.


از طرفی هنوز تکلیف نهایی ادامه همکاری کرانچار با دینامو زاگرب مشخص نشده اما آنطور که از شواهد پیداست این مربی تصمیم خود را گرفته و علاقه مند نیست به کارش در بهترین تیم کرواسی ادامه بدهد. در این شرایط باید منتظر اخبار جدید دیگری درباره پیشنهاد رسمی دینامو زاگرب به برانکو باشیم. اتفاقی تکراری که طی یکی دو فصل اخیر بارها رخ داده اما هرگز به سرانجام نرسیده است.

برای حل مشکل حق پخش به مجلس پیشنهاد دادیم | تاج
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات