طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیتصادفاری از تمام ظرفیت های دریایی، نیاز و ضرورت توسعه کشور است

تصادفاری از تمام ظرفیت های دریایی، نیاز و ضرورت توسعه کشور است

روغن زیتون های قاچاق در بسته بندی های رنگارنگ / ضرورت طرح توسعه زیتون در کشور

اعضای هیأت عامل مدیران دریایی، سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت هفته ملی دریانوردی با آیت الله هاشمی رفسنجانی دیدار و گفت وگو کردند.

هفته دفاع مقدس, اخبار سیاسی, مجمع تشخیص مصلحت نظام, برخورداری تمام ظرفیت دریایی نیاز ضرورت توسعه کشور

هفته دفاع مقدس, اخبار سیاسی, مجمع تشخیص مصلحت نظام, نیروی دریایی, آیت الله هاشمی رفسنجانی
به نقل از حوزه احزاب و تشکلهای گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز اعضای هیأت عامل مدیران دریایی، سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت هفته ملی دریانوردی با آیت الله هاشمی رفسنجانی دیدار و گفت وگو کردند.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با تبریک و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: دوران جنگ تحمیلی در تاریخ کشور بی نظیر است، زیرا در شرایطی که انقلاب اسلامی نوپا و ارتش در حال تصفیه و در مرکز کشور هم اختلافات سیاسی وجود داشت، جنگ افروزی مثل صدام با برخورداری از حمایت های همه جانبه و کمک های مادی شرق، غرب و ارتجاع منطقه آغازگر جنگی خونین و تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران شد که در نهایت با روحیه شهادت طلبی و ایثارگری رزمندگان اسلام و ملت ایران شکست خورد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، به سرانجام تلخ و عبرت آموز صدام و منافقین بعد از جنگ تحمیلی اشاره و تصریح کرد: ایرانی ها کمتر از عراقی ها تلفات دادند و زودتر از آنها خرابی ها را جبران و سازندگی را آغاز کردند. حزب بعث که جنگ افروز بود، منهدم شد، منافقین به دریوزگی افتادند و صدام در سازمان ملل متجاوز واقعی شناخته و محکوم به پرداخت خسارت شد.

وی افزود: اگر امروز ایران از عراق و بسیاری از کشورهای جهان پیشرفته تر، آبادتر و امن تر است، نتیجه مقاومت، ایستادگی رزمندگان دلاور هشت سال دفاع مقدس، صبر ایثارگران و خانواده های معزز آنان و حمایت های مردم است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، همچنین با تبریک عید غدیر خم و هشدار نسبت به فتنه انگیزی دشمنان در زمینه اختلاف بین شیعه و سنی، خاطر نشان کرد: متأسفانه دشمنان اسلام به فعالیت های خود با هدف منزوی کردن اسلام اعم از شیعه و سنی، سرعت بخشیده اند که ما باید هوشیارانه مراقب باشیم تا وحدت دنیا اسلام، به خصوص شیعه و سنی را حفظ کنیم. ایران با هیچ کشوری جز رژیم اشغالگر قدس که سرزمین های فلسطین را در اشغال خود دارد و هر روز مرتکب جنایات بی شمار می شود، سرناسازگاری و دشمنی نداریم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، به محرومیت مردم کشور از مراسم حج امسال اشاره کرد و گفت: در قرآن چند آیه داریم که تأکید دارد بدترین عذاب ها نصیب کسانی خواهد شد که مانع رسیدن مردم به خانه خدا می شوند و آنها باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند.

وی در ادامه سخنان خویش با تأکید بر اهمیت و جایگاه صنعت دریانوردی در رشد و توسعه کشور، گفت: قبل از انقلاب و تا اوایل آن حضور بسیار ضعیف و کمرنگی در دریا و صنایع دریایی و دریانوردی داشتیم و به گفته ی فرمانده نیروی دریایی آن زمان تا زانو بیشتر نمی توانستیم وارد دریا شویم و بیشتر کارکنان صنعت دریایی، افراد خارجی بودند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزود: اما خوشبختانه امروز به برکت انقلاب اسلامی و تلاش مردم، به دستاوردها و جایگاه بسیار خوبی در حوزه بنادر و دریانوردی دست پیدا کرده ایم که البته این روند باید ادامه یابد.

وی با بیان اینکه پس از جنگ تحمیلی، آموزش و توسعه نیروی انسانی در بخش دریانوری را در اولویت قرار دادیم، اظهار داشت: در خارک، دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس کردیم که با تربیت نیروهای متخصص و کاردان در حوزه دریایی، با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و تا حدود زیادی توانست نیاز کشور به نیروی انسانی متخصص در این زمینه را برطرف کند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، خطاب به مدیران سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: یکی از ضعف هایی که در این سازمان به خوبی احساس می شود، ضعف اطلاع رسانی است که باید اقدامی در این زمینه صورت بگیرد، چرا که شما در این سازمان فعالیت های خوب و ارزنده ای، به ویژه در دولت یازدهم و بعد از برجام داشتید که متأسفانه مردم کمترین اطلاعی از آنها ندارند.

وی با اشاره به دستاوردهای برجام در بخش های متفاوت کشور، به ویژه دریانوردی، بیمه کشتی ها و تعامل و تردّد کشتی ها به بنادر متفاوت دنیا، گفت: خوشبختانه بعد از برجام، مسیر سرمایه گذاری بسیاری از کمپانی های خارجی هموار شده است و می توانیم از ارتباط و تعامل با آنها در جهت رشد و پیشرفت کشور به ویژه در صنعت دریانوردی بهره ببریم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تأکید کرد: یکی از ضرورت ها و نیازهای توسعه کشور، برخورداری از تمام ظرفیت های دریایی کشور است که لازمه ی این امر تعامل بین المللی قوی با دنیاست که خوشبختانه بعد از برجام زمینه ی آن تا حدود زیادی فراهم شده است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، در پایان تأکید کرد: امیدوارم در همه ی بخشهای کشور شاهد رشد و پیشرفت باشیم.

در شروع این دیدار، آقای مهندس محمد سعید نژاد، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به ارائه نقل ازی از این سازمان پرداخت و گفت: تغییر و تحولاتی پس از برجام در صنعت دریایی داشته ایم که شامل حذف کلیه ممنوعیتهای حاکم بر ناوگان ایرانی، لغو ممنوعیت ورود کشتی ها به بنادر ایرانی، لغو ممنوعیت صدور گواهی های بین المللی مؤسسات رده بندی و لغو ممنوعیت بیمه نامه هاست.

وی همچنین از خصوصی سازی و افزایش میزان سرمایه گذاری در بنادر ایران توسط بخش خصوصی داخلی و خارجی، توسعه سیاست دریا محور و ارتقاء بنادر ایران به منطقه آزاد به عنوان سیاست های سازمان بنادر و دریانوردی نام برد.

همچنین صفایی، مدیر عامل کمپانی ملی نفتکش ایران، با بیان اینکه فضای تجاری حاکم بر حوزه دریایی، کاملاً رقابتی است، گفت: بیش از هزار کمپانی فعال خصوصی در حوزه ی دریایی داریم.

مسعود پلمه، رئیس انجمن کشتیرانی نیز گفت: انجمن کشتیرانی با 65 سال سابقه منشاء خدمات خوبی در کشور بوده است به طوری که 99 درصد خدمات حمل و نقل دریایی را برعهده دارد.

افزایش ظرفیت رشته های پر متقاضی / آینده شغلی با نیاز های کشور همخوانی ندارد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات