طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیچرا برخی از قوانین تصویب اما اجرا نمی شوند؟

چرا برخی از قوانین تصویب اما اجرا نمی شوند؟

یک فوریت اصلاح برخی قوانین مربوط به تابعیت تصویب شد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره علت اجرا نشدن برخی از قانون های تصویب شده در کشور داد.

قوانین مصوب, مجلس, باشگاه خبرنگاران جوان, برخی قوانین تصویب اما اجرا

قوانین مصوب, مجلس, باشگاه خبرنگاران جوان, اجرای قوانین
شکور پورحسین، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: متاسفانه در کشور برخی از قانون ها تصویب می شوند که با وجود لازم الاجرا بودن با بهانه ها و یا سهل انگاری بعضی از دستگاه های مجری، اجرایی نمی شوند.


وی با اشاره به دلایل اجرایی نشدن برخی از قانون های تصویب شده کشور، افزود: در برخی مواقع مسئولان بدون در نظر گرفتن همه جانبه طرح یا لوایح به صورت احساساتی قانونی را به تصویب می رسانند که بعد از قانونگذاری و در مرحله عمل، با نتیجه تصویر روبه رو می شود.


پورحسین ادامه داد: گاهی نیز قانون گذاران براساس شرایط و سنجیدن کمبودها و بحران های موجود کشور، طرح های پیشنهادی و کارشناسانه ای را تصویب می کنند که متاسفانه دستگاه های مجری، از اجرای آن سرباز میزنند که قانون وام 10 میلیونی ازدواج یکی از این موارد است.


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما در عدم اجرای برخی از قوانین نه سهل انگاری دستگاه های مجریه و نه تصمیم عجولانه در تصویب، دخیل است، بلکه بودجه مورد نیاز تامین نمی شود.


پورحسین گفت: تورم قوانین و کارشنکی ها نیز در عدم اجرای برخی از قوانین بی تاثیر نیست چرا که اگر دولت، رعایت قوانین و اصلاحات را از خودش آغاز کند، به طور حتم با حجم وسیع قوانین اجرا نشده رو به رو نخواهیم شد.


مجلس ایران یک فوریت اصلاح برخی قوانین مربوط به تابعیت را تصویب کرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات