طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریبرخی مدیران فرهنگی راه و رسم معاشرت با اهل قلم را نمی دانند

برخی مدیران فرهنگی راه و رسم معاشرت با اهل قلم را نمی دانند

پشت کردن سه قلمدار رسانه ای بِه صندلی هایِ خالی فرهنگی مجلس

برخی از مدیران فرهنگی ما اصلا نمی دانند چه کاره اند و چه کار باید بکنند و هنری بجز ایجاد توقف و رکود و سکوت ندارند.

اهالی قلم, کامران شرفشاهی, انتشارات تجلی مهر, برخی مدیران فرهنگی رسم معاشرت اهل قلم دانند

اهالی قلم, کامران شرفشاهی, انتشارات تجلی مهر

کامران شرفشاهی، مدیر مسئول انتشارات تجلی مهر در مصاحبه با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان این امر که برخی از مدیران فرهنگی ما اصلا نمی دانند چه کاره اند و چه کار باید بکنند اظهار داشت: این افراد راه و رسم معاشرت با اهل قلم و اهالی فرهنگ را نمی دانند.

وی افزود: من معتقدم هر عاملی که موجب رغبت و انگیزه بیشتری در اهل قلم و پدیدآورندگان کتاب شود، حتما اقدام ارزنده ای است و می بایست تلاش شود تا چنین حرکت هایی همچنان استمرار داشته باشد. متأسفانه خانه کتاب در چند سال اخیر حرکت مطلوبی در جهت توسعه فرهنگ مطالعه و حمایت از اهل قلم نداشته است. به تعطیلی کشیدن بخش تازه های کتاب و یا مسکوت گذاشتن بخش های دیگری که روزگاری بسیار فعال بود و نقش امیدآفرینی در میان دوستداران کتاب داشت را نمی توان هنر به شمار آورد.

مدیرمسئول انتشارات تجلی مهر گفت: متأسفانه برخی از مدیران ما هنری بجز ایجاد توقف و رکود و سکوت ندارند و جای دریغ دارد که با موهبت از به تعطیل کشیدن فعالیت های فرهنگی یاد می کنند و با زیر سؤال بردن اقدامات مدیران قبلی کار آنها را اشتباه می دانند.

شرفشاهی ادامه داد: ظاهرا بعضی از مسئولان فرهنگی ما از مسئولیت فقط دریافت حقوق را بلدند و هیچ نقش جریان ساز و شورانگیزی در فضای فرهنگی ندارند و جای تأسف دارد که گفته شود، بسیاری از مدیران به اصطلاح فرهنگی ما اشخاصی خنثی و گرفتار فقر حرکت هستند. به همین لحاظ می توان حدس زد که چرا فضای فرهنگی جامعه ما تا این اندازه راکد و گرفتار انواع ولنگاری های فرهنگی است.

وی تصریح کرد: من فکر می کنم که مشکلات و مسائل روزمره اداری نمی توانند مانعی برای حرکت یک مدیر موفق باشند اما در جایی که همین مدیر همه ناتوانی های خود را در پشت پرده بهانه های گوناگون پنهان می کنند، حتما هر نکته ای می تواند دستاویز تازه ای باشد و در هر شرایطی باب بهانه باز است.

مدیر مسئول انتشارات تجلی مهر افزود: اگر مدیری واقعا نمی تواند با معضلات و مسائل موجود کنار بیاید و کار کند، باید شهامت کناره گیری از سمت خود را داشته باشد و ژست های مظلوم نمایانه به خود نگیرد.

شرفشاهی خاطرنشان کرد: این جماعت محترمانه صندلی خود را به کسانی بسپارند که شایستگی این کار را داشته باشند. به یقین اگر کسی درد و دغدغه حضور در ساحت فرهنگ را داشته باشد ثانیه ای از تکاپو برای ایجاد فرصت در این زمینه برای خواص و عوام باز نمی ماند و امروزه آنان که به راستی چنین دغدغه ای دارند، به حاشیه رانده شده اند.

مبارزه با بی سوادی در مقوله توسعه فرهنگی اولین گام قلمداد می شود.
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات