طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیبرنامه های سفر به نیویورک از زبان رئیس جمهوری

برنامه های سفر به نیویورک از زبان رئیس جمهوری

برنامه های سفر رئیس جمهوری به کهگیلویه و بویراحمد تشریح شد

رئیس جمهوری اسلامی ایران که برای کمپانی در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، گفت: سخنرانی در مجمع عمومی و ملاقات با تعدادی از سران کشورها از زیاد برنامه های این سفر است.

سازمان ملل, نیویورک, روحانی, برنامه سفر نیویورک زبان رئیس جمهوری

سازمان ملل, نیویورک, روحانی
به نقل از حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی که در جمع خبرنگاران در فرودگاه جان اف کندی سخن می گفت، ضمن تبریک عید فرخنده و سعید غدیر خم به ایرانیان و همه شیعیان و مسلمانان، اظهار داشت: در مسیر بازگشت از اجلاس سران عدم تعهد و سفر کوتاهی به کشور کوبا اینجا هم توقف نسبتا کوتاهی خواهیم داشت؛ هم برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و هم سخنرانی میان نخبگان اسلامی و همچنین در جمع سیاسیون و مسئولین اندیشکده ها و همچنین یکی دو گفتگو و تعدادی ملاقات با سران کشورها انجام خواهد شد.


رییس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه به وقت محلی ، برای کمپانی در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، وارد نیویورک شد و در فرودگاه جان اف کندی ، مورد استقبال سفیر و کارکنان دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل قرار گرفت.


رییس جمهوری پیش از سفر به نیویورک ، دیداری رسمی از کوبا داشت و با فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا و رائول کاسترو رییس جمهوری این کشور دیدار و گفت وگو کرد. در نشست مشترک هیاتهای عالیرتبه ایران و کوبا به ریاست روسای جمهوری دو کشور ، راههای توسعه بیش از پیش همکاری های تهران - هاوانا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


روحانی در اولین مرحله از سفر خود به قاره آمریکا نیز در هفدهمین اجلاس سران کشورهای جنبش غیر متعهد در جزیره مارگاریتا ونزوئلا کمپانی کرد و ضمن سخنرانی در این اجلاس و تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران، با شماری از مقام های ارشد کشورهای کمپانی کننده در این نشست گفت وگو و تبادل نظر کرد.
برنامه سفر رئیس سازمان محیط زیست به استان گلستان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات