طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
برگزار جلسه مدیریت پسماند

برگزار جلسه مدیریت پسماند

برگزاری نخستین جلسه کارگروه مدیریت پسماند در شوشتر

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی گفت: بررسی راهکارهای اجرایی نمودن ماده 12 آئین نامه اجرایی قانون پسماند ، کمک به حفاظت از محیط زیست وپیشگیری از آلوده نمودن آن می باشد .

پسماند, ارومیه, آذربایجان غربی, برگزار جلسه مدیریت پسماند

پسماند, ارومیه, آذربایجان غربی, مدیریت
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، حجت جباری افزود : درراستای اجرای ماده 12 آئین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماند جلسه ای با حضور نمایندگان معاونت عمرانی استانداری – گمرک استان – سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان – کمپانی شهرکهای صنعتی استان – اتاق بازرگانی استان و اموراقتصادی ودارایی استان در محل سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار گردید .

وی افزود: هدف از برگزاری این جلسه بررسی راهکارهای اجرایی نمودن ماده 12 آئین نامه اجرایی قانون پسماند و کمک به حفاظت از محیط زیست وپیشگیری از آلوده نمودن ان است . درهمین راستا صندوق ملی محیط زیست در سال 1394 تشکیل وفعالیت خود را اغاز نموده است .

معاون فنی سازمان محیط زیست گفت: برطبق ماده 12 آئین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماند تولید کنندگان و واردکنندگان اقلام مشروح زیر باید پسماند حاصل از کالاهای خود را بازیافت نمایند.در صورتی که نتوانند به این امر اقدام نمایند، باید برابر نیم در هزار ارزش کالا را همزمان با فروش و یا ورود به صندوق پرداخت نمایند. صندوق باید به نسبت بازیافت پسماند حاصل ازهر یک ازاقلام مزبور، مبالغ دریافتی را در اختیار واحدهای بازیافت کننده آن قلم از پسماند قرار دهد. متخلفین به مجازاتهای تعیین شده در ماده (16 ) قانون محکوم خواهند شد .

موادپلیمری از قبیل پلاستیک ها PET و لاستیک - کالاهای شیشه ای کریستال - اشیای ساخته شده از فلزات ساده و آلیاژی - اشیای ساخته شده از چوب و نئوپان - کالاهای ساخته شده از کاغذ و مقوا - انواع روغنهای روانکار - کالاهایی که حداقل از دو جزء شیشه، فلز،پلیمر، سلولز تشکیل شوند - لوازم برقی و الکترونیکی - انواع مصالح ساختمانی ازنوع کانی های غیر فلزی

جباری اظهار داشت: واحدهای تولیدی که از مواد اولیه بازیافتی استفاده می کنند، به ازای استفاده از اینگونه مواد از پرداخت مبلغ تعیین شده معاف خواهند بود. وواحدهای تولیدی که محصولات خود را صادر می کنند و یا وارد کنندگانی که کالای خود را مرجوع می کنند، به ازای میزان کالای صادرشده و یا مرجوعی، از پرداخت مبلغ تعیین شده معاف خواهند بود.

برگزاری جلسه پسماندهای کشاورزی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات