طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیبرگزاری جشن شکوفه ها در سراسر کشور

برگزاری جشن شکوفه ها در سراسر کشور

برگزاری جشن های میلاد حضرت رضا علیه السلام در 2400امام زاده و بقعه سراسر کشور

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: جشن شکوفه ها برای دانش آموزان کلاس اول ابتدایی و جشن غنچه ها برای نوآموزان دوره پیش دبستانی ساعت ۹:۰۰ روز چهارشنبه (۳۱ شهریورماه) به طور همزمان در مدارس و مراکز پیش دبستانی برگزار می شود.


بازگشایی مدارس

خبرگزاری ایسنا: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: جشن شکوفه ها برای دانش آموزان کلاس اول ابتدایی و جشن غنچه ها برای نوآموزان دوره پیش دبستانی ساعت ۹:۰۰ روز چهارشنبه (۳۱ شهریورماه) به طور همزمان در مدارس و مراکز پیش دبستانی برگزار می شود.

محمد دیمه ور افزود: بر اساس آخرین آمار ثبت شده در سامانه ثبت نام دانش آموزان (سناد)،   ۷۰۰ هزار نوآموز در دوره پیش دبستانی و هفت میلیون و ۶۰۰ هزار دانش آموز در دوره ابتدایی مشغول به تحصیل خواهند شد و پیش بینی می شود شمار دانش آموزان کلاس اولی به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر برسد.

وی افزود: از حدود ۷۰۰ هزار نوآموز دوره پیش دبستانی حدود ۲۰۰ هزار نفر از آنها در نقاط محروم و دوزبانه هستند و آموزش و پرورش این دوره را به صورت رایگان برای آنها برگزار می کند. امسال برای اولین بار ردیف اعتباری ویژه دوره پیش دبستانی در بودجه دیده شد و ۵۰ میلیارد تومان برای ارتقای پیش دبستانی در نقاط دو زبانه و محروم پیش بینی شد و امیدواریم بتوانیم بتدریج این اقدامات را توسعه و پیش دبستانی را تقویت کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال شاهد ورود ۱۳ هزار معلم به دوره ابتدایی خواهیم بود، اظهار کرد: معلمان جدید، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان هستند. هرچند با ورود نیروهای جدید به این مقطع روبرو هستیم و بخشی از کمبود نیروی ما جبران می شود، اما از آنجا که هر ساله علاوه بر رشد جمعیت دانش آموزان، شاهد بازنشسته شدن و خروج تعدادی از نیروها هستیم، نیاز به تزریق معلم داریم

برگزاری جشنواره سراسری نشریات دانشجویی کشور در تبریز
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات