طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
برگزاری اولین جشنواره مردمی خارک، رطب و خرما در لارستان

برگزاری اولین جشنواره مردمی خارک، رطب و خرما در لارستان

برگزاری جشنواره رطب و خرما در لارستان

اولین جشنواره مردمی خارک، رطب و خرما به منظور زنده و احیا کردن هویت انسانی و اجتماعی لارستان از طریق شناسایی درخت نخل برگزار می شود.

برگزاری نخستین, فارس, خارک رطب, برگزاری جشنواره مردمی خارک رطب خرما لارستان

برگزاری نخستین, فارس, خارک رطب, خرما لارستان, جشنواره مردمی
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ صمد کامجو عضو شورای اسلامی شهر لار گفت: نخل، درختی پربرکت و نقشی ارزنده در زندگی منطقه لارستان داشته و دارد.
وی با بیان اینکه 40 گونه درخت نخل در لارستان وجود دارد که این تعداد در کشور بی نظیر است، افزود: آشنایی و تشویق بیشتر مردم به کاشتن درخت نخل به ویژه با توجه به شرایط کم آبی منطقه لارستان، بهترین راه صرفه جویی در آب است.
کامجو با بیان اینکه درخت نخل، مقدس است، افزود: در این چند سال اخیر این درختان به بهانه های متفاوت برای ساخت مجتمع های تجاری مسکونی از بین رفتند.
وی با تأکید بر حمایت دولت از باغداران برای خرید خرما، خارک و رطب از آن ها و تهیه دستگاه بسته بندی خرما در منطقه لارستان، ادامه داد: در این جشنواره استفاده بهینه از اقسام متفاوت یک درخت نخل ازجمله تهیه صنایع دستی، استفاده از برگ و چوب، تهیه شیرینی خرمایی لارستانی مانند رنگینک، ترک و ارمابریز استفاده می شود.
کامجو با بیان اینکه این جشنواره از ساعت 20 امشب در پارک ملت شهر لار برگزار می شود، تصریح کرد: این جشنواره با کمک شهرداری لار و لطیفی، جهاد کشاورزی لارستان و همچنین تعدادی از باغداران و مرکز مشارکت زنان نیکوکار و اقشار متفاوت مردم ایجاد شده است.

برگزاری جشنواره ای از جنس خرما
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات