طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
برگزاری مراسم نکوداشت احمد بن موسی مبرقع (ع)

برگزاری مراسم نکوداشت احمد بن موسی مبرقع (ع)

قرائت خطبه غدیر در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع)

مدیر فرهنگی قرآنی آستان سلطان امیر احمد (ع) کاشان گفت: مراسم نکوداشت احمد بن موسی مبرقع (ع) اول مهرماه با حضور مسئولان شهرستان برگزار می شود.

برگزاری مراسم, اصفهان, نکوداشت, برگزاری مراسم نکوداشت احمد بن موسی مبرقع ع

برگزاری مراسم, اصفهان, نکوداشت, احمدبن موسی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،عباس رضایی مطلق با اشاره به برگزاری نکوداشت حضرت احمد بن موسی مبرقع اظهار داشت: این امامزاده از سلسه سادات رضوی کاشان است و تمامی سادات با نام خانوادگی صالحی، امام، رضوی، ناظم رضوی و تمامی سادات منسوب به علی بن موسی الرضا (ع)، از نسل این امامزاده عظیم الشأن هستند و آیت الله شهید دکتر بهشتی نیز از نسل این امامزاده است.

رضایی افزود: جایگاه علمی این امامزاده شهره عام و خاص بود. در ابتدا احمد بن موسی (ع) به دعوت مردم قم، وارد ایران می شوند ولی به علت عدم اذن ورود به شهر توسط حاکم جور قم در آن زمان، به همراه خانواده وارد کاشان می شوند و بعد از آن به علت فشار مردم قم به حاکم، موسی مبرقع (ع) به قم بازگشته و احمد بن موسی (ع) به عنوان نماینده حضرت، در کاشان می مانند و به تبلیغ دین تشیع می پردازند.

وی خاطرنشان کرد: این نکوداشت در روز اول مهرماه با حضور مسئولان شهرستان همچون فرماندار، شهردار و نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل برگزار خواهد شد و همچنین از کتابی مرتبط با زندگانی آن حضرت با عنوان "پرتوی از زندگی نامه حضرت سلطان امیر احمد (ع)" رونمایی خواهد شد.

مدیر فرهنگی قرآنی آستان احمد بن موسی (ع) تصریح کرد: در برگزاری این نکوداشت، اداره اوقاف و امور خیریه، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان، اداره فرهنگ و ارشاد و هیئت احمدی کاشان مستقر در آستان سلطان امیراحمد (ع) همکاری های قابل تقدیر و توجهی داشته اند.
برگزاری مراسم جشن ازدواج حضرت فاطمه وعلی در حرم هلال بن علی (ع)
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات