طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بقعه امامزاده قاسم

بقعه امامزاده قاسم

حضور یک گردشگر کره ای در بقعه امامزاده سید مرتضی کاشمر

در سمت چپ جاده کرمانشاه به کامیاران نرسیده به پل رازآور، بقعه مبارکه حضرت امامزاده سید قاسم(ع) واقع شده است.

سمت چپ, کرمانشاه, امامزاده قاسم, بقعه امامزاده قاسم

سمت چپ, کرمانشاه, امامزاده قاسم, بقعه

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛ در سمت چپ جاده کرمانشاه به کامیاران نرسیده به پل رازآور،در فاصله 6 کیلومتری وَرَله، منطقه (میان دربند) در روستای پا امام (که این روستا هم نام خود را از همجواری امامزاده کسب کرده است.) بقعه مبارکه حضرت امامزاده سید قاسم(ع) واقع شده است. بقعه این امامزاده در قسمت میانی قبرستان بسیار قدیمی منطقه (میان دربند) معروف به «پا امام» در سینه کوه واقع شده است که تا سطح ایوان و درب ورودی بقعه 12 پله ارتفاع دارد.بنای قدیمی امامزاده سید قاسم آجری و دارای گنبدی ساده و ضریحی آلومینیومی بود که اخیراً به همت سازمان اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با توسعه بیشتر نوسازی شده و با زیر ساختی حدوداً به مساحت چهارصد متر مربع به طول 25 متر و عرض 16 متر تجدید بنا گردیده است.

اساس ساختمان بقعه اسکلت فلزی و آجری است که شامل دو قسمت می باشد و بخش اعظم آن که شامل مسجد و روضه مطهر است که به طول 20 وعرض 10 متر مربع است و محرابی در وسط ضلع جنوبی مقابل ضریح قرار داده شده است.
بر فراز مرقد گنبدی مدور و دو گلدسته(مناره) بنا گردیده که هنوز نماکاری آنها به اتمام نرسیده است.و قرار است گنبد با استیل سفید پوشیده شود.
و ضریح منور امامزاده قاسم مشبک فلزی آب طلا و آب نقره کاری شده به طول 3متر و عرض 2متر و ارتفاع 5/2 متر است که دقیقاً در زیر گنبد بر روی مرقد بجای ضریح قبلی نصب گردیده است.

بقعه تاریخی امامزاده زیدالکبیر در ابهر
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات