طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللدیدار مقامات ایران و عربستان قبل از برگزاری نشست اوپک | بلومبرگ

دیدار مقامات ایران و عربستان قبل از برگزاری نشست اوپک | بلومبرگ

سفر دبیرکل اوپک به ایران و قطر قبل از برگزاری نشست غیررسمی الجزایر | بلومبرگ

به نوشته بلومبرگ، چند منبع آگاه اعلام کردند روز چهارشنبه، برخی از مقامات ایران، عربستان و قطر در مقر اوپک در وین دیدار کرده اند.

بهای نفت, تولیدات نفتی, تحلیلگر بازار, بلومبرگ دیدار مقامات ایران عربستان پیش برگزاری نشست اوپک

بهای نفت, تولیدات نفتی, تحلیلگر بازار, ولادیمیر پوتین, تلاش های دیپلماتیک, ایران, دبیرکل اوپک, لغو تحریم های ایران, عربستان, قطر, محمد بارکیندو, نشست اوپک, الجزایر, نشست غیررسمی اوپک در الجزایر, وین, بین الملل, فریز نفتی

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وب سایت بلومبرگ، یک هفته پیش از برگزاری نشست غیررسمی اوپک در الجزایر، مقامات ایران و عربستان سعودی در وین دیدار کردند.


بر اساس گفته های چند منبع آگاه، ایران، عربستان و قطر در مقر سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در وین دیدار کردند. منابع اعلام کردند این سه کشور برای نشست غیررسمی آتی اوپک و روسیه که در الجزایر برگزار خواهد شد، در حال انجام آمادگی های لازم بوده اند.


ملاقات رو در رو میان مقامات ایران و عربستان – دو تولیدکننده بزرگ نفتی در اوپک و دو رقیب منطقه ای – نشان می دهد علی رغم تردید ها در بازار نفتی، تلاش های دیپلماتیک برای حصول توافقی مناسب در الجزایر همچنان ادامه دارد. به علت نگرانی از متعهد نبودن کشورها به سقف تولیدات مورد توافق، بهای نفت در ماه جاری میلادی بار دیگر کاهش یافت. از 23 تحلیلگر بازار که با بلومبرگ گفتگو کرده اند، تنها 2 نفر به آینده صنعت نفت خوشبین بوده اند.


آخرین نشست اوپک برای حصول یک توافق – که روسیه هم در آن حضور داشت – در ماه آوریل سال جاری میلادی (30 روز منتهی به 11 اردیبهشت) بی نتیجه به پایان رسید. علت این مسئله، تاکید عربستان سعودی بر لزوم فریز نفتی به وسیله ایران بود. ایران این پیشنهاد را نپذیرفت؛ زیرا این کشور بعد از حصول توافق هسته ای در حال بازگرداندن سطح تولیدات خود به زمان پیش از تحریم های اقتصادی بود.


مذاکرات روز چهارشنبه میان ایران، عربستان و قطر، تازه ترین اقدام در جهت پی گیری راهکارهای دیپلماتیک برای حل بحران بهای نفت بوده است. پیشتر مقامات کشورهای اوپک از پاریس تا مسکو و خاورمیانه با یکدیگرملاقات هایی داشته اند. "محمد بارکیندو" – دبیر کل اوپک – در ماه جاری میلادی به منظور ایجاد همفکری پیش از برگزاری نشست غیررسمی آتی اوپک در الجزایر، به ایران و قطر سفر کرد. ولادیمیر پوتین – رئیس جمهور روسیه – روز دوم سپتامبر (12 شهریور) گفت تولیدکنندگان نفت می توانند اختلافات خود را کنار بگذارند و به توافق برسند.


افزایش تولیدات نفتی ایران و عربستان قبل از برگزاری نشست اوپک | سی ان ان مانی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات