طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
عکس های آشنایی با بنه کوه گرمسار

عکس های آشنایی با بنه کوه گرمسار

صعود کوهنوردان خلخالی بر بلندترین قله اروپا

منطقه نمونه گردشگری بنه کوه در پنج کیلومتری شمال گرمسار واقع شده است.

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرمسار ، این منطقه به علت دارا بودن طبیعت زیبا و عبور رودخانه حبله رود، یکی از نقاط نمونه گردشگری در استان سمنان است.
گفتنی است ؛ منطقه بنه کوه به علت قرار داشتن بر سر راه باستانی گرمسار (خوار) به مازندران، از نظر تاریخی و نظامی دارای اهمیت ویژه ای بوده است و وجود قلعه باستانی استوناوند، ریگ تپه و قلعه گبری از جاذبه های منطقه بنه کوه است.

گرمسار, بنه کوه, سمنان, بنه کوه گرمسار

گرمسار, بنه کوه, سمنان, آشنایی

به علت قرار داشتن بنه کوه در بخش انتهایی رودخانه حبله رود (که رودخانه ای دائمی است)، در این منطقه انواع پرندگان و ماهی ها زیست می کنند.
راه آهن تهران – گرگان هم از روستای بنه کوه عبور می کند و گوجه سبزهای آن معمولا اواخر فروردین می رسند و انجیر های این منطقه هم خوش مزه است.

بنه کوه, آشنایی, گرمسار, بنه کوه گرمسار


همچنین در کوه های اطراف ریواس برای علاقمندان گیاه های دارویی وجود دارد و همچنین قلعه قدیمی و معماری آلمانی ایستگاه راه آهن از مکان های دیدنی و تاریخی بنه کوه گرمسار است.
همچنین در مسیر بنه کوه گرمسار غار نمکی (غار جادو) قرار دارد که برای علاقمندان به غار و محیط های مختلف بسیار جالب است .

گرمسار, سمنان, بنه کوه, بنه کوه گرمسار


بن کوه به علت قرار گرفتن در کنار شهر ستان گرمسار شهر ستان خورشید و بیابان و کویر بسیار جذاب به نظر می آید و چون این منطقه تنها چند کیلومتر با مرکز گرمسار فاصله جاده ای دارد اما درجه هوای انها چندین درجه خنک تر و سرد تر خواهد بود.

سمنان, بنه کوه, آشنایی, بنه کوه گرمسار
مشارکت بالگرد امدادی هلال احمر در نجات کوهنوردان زخمی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات