طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللافزایش بهای نفت در روز ثبات قیمت طلا

افزایش بهای نفت در روز ثبات قیمت طلا

ثبات بهای طلا / افزایش بهای نفت به بیش از 44 دلار در هر بشکه

بهای جهانی نفت در معاملات روز چهارشنبه افزایش یافت؛ اما بهای طلا روزهای ثبات خود را پشت سر می گذارد.

بین الملل, بهای نفت, طلا, بهای نفت ثبات قیمت طلا

بین الملل, بهای نفت, طلا, بانک مرکزی ژاپن, سود بانکی, بهای طلای, بانک مرکزی آمریکا, نفت, برنت, سیاست های مالی, وست تگزاس اینترمیدیت

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز؛ کاهش ذخایر نفت خام آمریکا و ثابت ماندن حجم واردات ژاپن موجب شد بهای جهانی نفت در معاملات روز چهارشنبه افزایش یابد.


بهای نفت آتی وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا با 1.8 درصد افزایش (معادل 81 سنت) به بشکه ای 44 دلار و 86 سنت رسید. مهلت معاملات ماه اکتبر نیز روز گذشته به پایان رسید و بهای 43 سنت و 44 دلار در هر بشکه برای این ماه تثبیت شد. بازار نیویورک از این بعد معاملات نفتی ماه نوامبر را شروع خواهد کرد.


کارشناسان تجاری افزایش بهای نفت وست تگزاس اینترمیدیت را درنتیجه کاهش7.5 میلیون بشکه ای ذخایر نفت این کشور می دانند بطوریکه ذخایر نفت امریکا هم اکنون به 507.2 میلیون بشکه رسیده است. فعالان حوزه نفتی انتظار دارند حجم ذخایر نفتی آمریکا دست کم 3.4 میلیون بشکه افزایش یابد.


بهای نفت برنت با 1.3 درصد افزایش (معادل 59 سنت) به 46 دلار و 47 سنت در هر بشکه رسید.


بهای جهانی طلا در معاملات روز چهارشنبه نسبتا ثابت ماند و تغییر محسوسی در آن مشاهده نشد. دلیل ثابت ماندن بهای طلا، انتظار سرمایه گذاران برای مشاهده سیاست های جدید بانک مرکزی ژاپن و تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای تعیین نرخ سود بانکی عنوان شده است.


بهای جهانی طلا در رقم هزار و 314 دلار و 80 سنت در هر اونس ثابت باقی ماند. بهای آتی طلا نیز هزار و 318 دلار و 60 سنت در هر اونس تعیین شد. ارزش دلار آمریکا و ین ژاپن در معاملات روز چهارشنبه دستخوش نوساناتی بود و هرکدام کاهش جزئی را تجربه کردند.


دلیل کاهش ارزش دلار و ین، سیاست های جدیدی است که احتمالا بانک های مرکزی آمریکا و ژاپن اتخاذ خواهند کرد. ممکن است بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره بانکی را از 25 صدم درصد به نیم صدم درصد افزایش دهد و بانک مرکزی ژاپن نیز ممکن است نرخ بهره منفی را در چارچوب سیاست جدید مالی اعلام کند.


صادرات ژاپن در ماه اوت 9.6 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت. این یازدهمین ماه متوالی است که صادرات ژاپن با کاهش مواجه می شود.
روند کاهش بهای نفت همچنان ادامه دارد/ قیمت طلا سقوط کرد | رویترز
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات