طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللافزایش بهای نفت همزمان با کاهش جزئی بهای طلا

افزایش بهای نفت همزمان با کاهش جزئی بهای طلا

افزایش بهای طلا همزمان با کاهش بهای نفت

همزمان با افزایش یک درصدی بهای نفت، ارزش طلا اندکی کاهش یافت.

بانک مرکزی, اونس, نفت, بهای نفت همزمان جزئی بهای طلا

بانک مرکزی, اونس, نفت, افزایش بهای طلا, طلا, نرخ سود بانکی, بین الملل, بهای نفت, دلار, ذخایر نفتی, کسری ذخایر نفتی

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز؛ در سومین هفته از کاهش ذخایر نفتی آمریکا، بهای طلای سیاه حدود یک درصد افزایش یافت. بهای آتی نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا با 47 سنت افزایش (معادل یک درصد) نسبت به معاملات جلسه گذشته، 45 دلار و 81 سنت در هر بشکه معامله شد. این رقم در مقایسه با معاملات روز گذشته 3 درصد رشد را نشان می دهد.


افزایش بهای نفت بعد از آن حاصل شد که اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر نفتی این کشور در هفته گذشته 6.2 میلیون بشکه کاهش یافت و به 504.6 میلیون بشکه رسید. کارشناسان انتظار دارند 3.4 میلیون بشکه از این کسری ذخایر نفتی در هفته های آتی جبران شود.


بهای آتی نفت برنت نیز با 48 سنت افزایش به 47 دلار و 31 سنت در هر بشکه رسید.


در همین حال، تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای بدون تغییر نگه داشتن نرخ سود بانکی موجب شد بهای طلا اندکی کاهش یابد. بهای طلا در جلسه پیشین معاملات رشد 1.5 درصدی را تجربه کرده بود؛ اما امروز با 2 دهم درصد کاهش، هزار و 333 دلار و 86 سنت در هر اونس معامله شد. بهای آتی طلای آمریکا نیز با کاهش 5 دهم درصدی هزار و 338 دلار و 40 دلار در هر اونس ارزشگذاری شد.


مقامات بانک مرکزی آمریکا در جلسه روز چهارشنبه تصمیم گرفتند نرخ سود بانکی را بدون تغییر نگه دارند؛ اما اجرای سیاست های مالی محدودکننده را تا پایان سال جاری میلادی دور از ذهن ندانستند. هدف از این کار حمایت از بازار و رونق بخشیدن به آن عنوان شده است.افزایش بهای نفت و دلار همزمان با کاهش قیمت طلا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات