طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللبهره برداری از بزرگترین نیروگاه خورشیدی دنیا در هند

بهره برداری از بزرگترین نیروگاه خورشیدی دنیا در هند

اولین نیروگاه خورشیدی در آران و بیدگل به بهره برداری رسید

بزرگترین نیروگاه خورشیدی دنیا با ظرفیت ٦٤٨ مگاوات در ایالت تامیل نادو هند به بهره برداری رسید.

سوخت فسیلی, انرژی, پنل خورشیدی, بهره برداری بزرگترین نیروگاه خورشیدی دنیا هند

سوخت فسیلی, انرژی, پنل خورشیدی, فرصت های تجاری, نیروگاه خورشیدی, هند, بین الملل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اکو واچ؛ بهره برداری از بزرگترین نیروگاه خورشیدی دنیا امروز به ظرفیت 648 مگاوات در بخش راماناتا پورام در ایالت تامیل نادو هند شروع شد. برق تولیدی این نیروگاه امروز با حضور جایالالیتا، سروزیر ایالت تامیل نادو در جنوب هند، به شبکه اصلی سراسری این کشور پیوست.


این نیروگاه در زمینی به مساحت حدود پنج هزار هکتار و با هزینه ای بالغ بر 45 میلیارد و 500 میلیون روپیه (680 میلیون دلار) احداث شده است. کمپانی ادانی تجهیزات ساخت این نیروگاه را از کشورهای متفاوت دنیا وارد کرده است.


بزرگترین نیروگاه خورشیدی دنیا با هشت هزار و 500 نیروی کار روزانه و در مدت 8 ماه احداث شده است .

این نیروگاه دارای دو میلیون و 500 هزار پنل خورشیدی، 27 هزار متر سازه، 576 اینورتر، 154 انتقال دهنده و 6 هزار کیلومتر کابل است.


هند تلاش می کند سهم تولید انرژی را با استفاده از سوخت های غیر فسیلی تا پایان سال 2030 به 40 درصد افزایش دهد. هم اکنون 30 درصد از تولید انرژی هند با استفاده از سوخت های غیر فسیلی انجام می شود. هند برای محقق کردن این هدف خود با چالش های فراوانی از جمله تامین مالی، مشکلات انتقال برق تولید شده در ایستگاه های خورشیدی به مدار و غیر اقتصادی بودن آنها روبرو است."گاوتام ادانی،" رئیس کمپانی ادانی اظهار داشت: این یک موفقیت بزرگ برای تامیل نادو و کشور است. اجرای این پروژه عظیم در راستای تبدیل شدن کشور به قطب انرژی سبز صورت گرفته است.


هند قصد دارد تا پایان سال 2020 با افزایش 30 درصدی ظرفیت انرژی خورشیدی خود، تولید برق خورشیدی را به 100 گیگاوات افزایش دهد.


صنعت انرژی تجدید پذیر هند می تواند فرصت های تجاری به ارزش 160 میلیارد دلار در یک دهه ایجاد کند.


کمپانی های بزرگی مانند کمپانی سافت بانک ژاپن، فاکس کان تایوان، فرست سولار، ترینا سولار و کمپانی دولتی خورشیدی فنلاند برای سرمایه گذاری در این بازار اعلام آمادگی کرده اند.بهره برداری از بزرگترین پل شیشه ای معلق دنیا در چین فیلم
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات