طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیتأکید روسای جمهور ایران و سوییس بر ارتقای همکاری ها در پسابرجام

تأکید روسای جمهور ایران و سوییس بر ارتقای همکاری ها در پسابرجام

توسعه همکاری مشترک جمهوری اسلامی ایران و نخجوان

در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، رییس جمهور کشورمان با رییس جمهور سوییس دیدار و گفتوگو کرد.

حسن روحانی, ایران و سوییس, روابط تهران - برن, تأکید روسای جمهور ایران سوییس ارتقای همکاری پسابرجام

حسن روحانی, ایران و سوییس, روابط تهران - برن, پسابرجام, ارتقای همکاری ها, اشنایدر آمان
به نقل از حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان صبح چهارشنبه به وقت نیویورک در دیدار «یوهان اشنایدر آمان» رئیس جمهور سوئیس اظهار داشت: برای تحکیم و تعمیق روابط تهران -برن در همه حوزه ها بویژه اقتصادی و بانکی هیچ مانعی وجود ندارد و سطح همکاری های مشترک ، در راستای منافع دو ملت باید بیش از پیش توسعه یابد.


روحانی با اشاره به اجرای برجام، گفت: با توافق برجام، موانع همکاری های اقتصادی از پیش رو برداشته شده است و اکنون دو طرف ضروری است به روند توسعه همکاریهای مشترک شتاب بخشند.


رئیس جمهور نقش همکاری های بانکی و مالی را در ارتقاء سطح همکاری های اقتصادی با اهمیت برشمرد و گفت: برای توسعه روابط اقتصادی ایران و سوئیس، ظرفیت های خوب و فراوانی وجود دارد که لازمه استفاده بهینه از این ظرفیت ها، فعال شدن بانک ها است.


وی با بیان اینکه اجرای دقیق برجام و پایبندی همه طرف ها به توافق، مهم است، گفت: دولت های اروپایی و از جمله سوئیس، باید به بانکهای بزرگ برای همکاری با ایران اطمینان دهند.


روحانی توسعه همکاری های اقتصادی ایران و سوئیس را به نفع دو ملت و منطقه دانست و اظهارداشت: در ایران پروژه های مهم ملی و منطقه ای همانند توسعه شبکه های ریلی و تقویت و توسعه بنادر در دست اجرا است که منطقه را به حوزه مدیترانه و اروپا پیوند می دهد.


وی افزود: ایران و سوئیس می توانند سرمایه گذاری مشترک منطقه ای داشته باشند.


در ادامه رئیس جمهوری کنفدراسیون سوئیس نیز تاکید کرد که «علاقه مندم مجددا تاکید کنم که ما مصمم به توسعه روابط اقتصادی، مالی و بانکی با جمهوری اسلامی ایران هستیم».


«یوهان اشنایدر امان» با بیان اینکه تلاش داریم روند همکاری های مشترک را گسترش دهیم، اظهارداشت: تمام کوشش ما بر بهبود حالت کنونی است و می خواهیم در کنار ایران فعالیت های اقتصادی و مالی داشته باشیم. ایران در قلب بازار بزرگ منطقه است. باید با هم گام به گام برای رفع مشکلات پیش برویم و اطمینان می دهم اراده و تلاش سوئیس، ارتقای روابط در سطح عالی است.


وی همچنین اعلام کرد که کشورش آماده است در بخش صنایع پیشرفته و ایمنی تاسیسات هسته ای صلح آمیز با ایران همکاری کند.


امضا قرارداد همکاری بین روسای کمیته ملی المپیک ایران و آلمان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات