طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تئاتر یکی از قوی ترین رسانه ها

تئاتر یکی از قوی ترین رسانه ها

رسانه ها یکی از ارکان اصلی تحقق دموکراسی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: تئاتربا استفاده از مجموع ابزارهایی که در اختیار دارد یکی از قوی ترین رسانه ها است.

رسانه, هنرمندان, تئاتر, تئاتر یکی قوی رسانه

رسانه, هنرمندان, تئاتر, تولید, کارگردانی, خوزستان
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، همایون قنواتی ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: هنرمند تئاتر باید جامعه و محیطی که در آن زندگی می کند را بشناسد تا اثری که تولید می کند مشکلات و مسائل روز جامعه را در بر گیرد تا بتواند بهتر بر روی مخاطب تاثیر بگذارد.

همایون قنواتی صبح امروز در آیین اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان خوزستان اظهار داشت: هنر میوه فرهنگ است و فرهنگ در واقع به این سئوال ما پاسخ می دهد که ما که هستیم و به گونه ای هویت هر فرد را معرفی می کند اینکه از چه پشتوانه و یا نهاد فرهنگی برخوردار است.

وی افزود: هنر که میوه فرهنگ است هم معرف حقیقت درونی هنرمند و هم به نوعی بازتاب تاثیراتی است که هنرمند از جامعه و محیط اطراف خود می گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تئاتر را یکی از قویترین رسانه ها دانست و تصریح کرد: تئاتر از مجموع ابزارهایی که در اختیار دارد مانند طراحی، نقاشی، نویسندگی و کارگردانی استفاده می کند و به همین علت یکی از قوی ترین رسانه ها است.

قنواتی ادامه داد: همه این ابزار به کمک هنرمند می آید که اثر خود را به روی صحنه ببرد و این کار باید با دقت با مطالعه صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه هنرمند تئاتری باید جامعه ای که در آن زندگی می کند را بشناسد، عنوان کرد: هنرمند تئاتر در کنار دقت، ظرافت و مطالعه در کار خود باید جامعه و محیطی که در آن زندگی می کند را بشناسد تا اثری که تولید می کند مشکلات و مسائل روز جامعه را در بر گیرد تا بتواند بهتر بر روی مخاطب تاثیر بگذارد.

قنواتی افزود: اثر هنری که می بینیم باید مشخص باشد که یک تئاتر ایرانی، خوزستانی است و مسؤول این هنرمند است و در این مسیر باید با همت و مطالعه قدم بردارد و اگر آن اثر نیاز به بررسی دارد با حضور اساتید این مهم حل شود.

وی درپایان گفت: تئاتر خوزستان مانند ادبیات و شعر خوزستان که دارای شخصیت و هویت است شود و با تلاش و همت دوستان هنرمند این امر محقق شود.

عرصه رسانه یکی از عرصه های مهم دردنیا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات