طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تاکید بر اجرای آبیاری مدرن برای عبور از بحران آب

تاکید بر اجرای آبیاری مدرن برای عبور از بحران آب

آبیاری مدرن فضای سبز! فیلم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت : اجرای آبیاری مدرن تنها راهکار مدیریت منابع آبی در شرایط کنونی و عبور از بحران آب در بخش کشاورزی است .

تاکید, آبیاری, قزوین, تاکید آبیاری مدرن عبور بحران آب

تاکید, آبیاری, قزوین, مدرن, اجرای

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، از قزوین ؛ ابراهیمی پاک درجلسه بررسی حل مشکلات کشاورزی بخش اسفرورین اعلام کرد : وزارت جهاد کشاورزی از طرح های آبیاری نوین حمایت می کند و با تامین تسهیلات لازم درصدد است برای افزایش بهره وری در تولید و کاهش مصارف آبی اقدام کند.

وی تصریح کرد: پرداخت وام بلاعوض و تسهلات بانکی با کارمزد پایین از سیاست های تشویقی دولت به منظور ترغیب کشاورزان برای اجرای سیستم های آبیاری نوین است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد : تاکنون بیش از ۳۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به روش های نوین آبیاری مجهز شده است .

اجرای سیستم نوین آبیاری در بیش از یک هزارو 80 هکتار از اراضی بخش اسفرورین و تشکیل پرونده برای حدود ۲۰۰۰ هکتار دیگر از اراضی کشاورزی از مصوبات این جلسه بود.

اعضای شورای شهر اسفرورین هم در این جلسه اعلام کردند : عبور از بحران آب نیازمند همکاری مردم و کشاورزان است و مسئولان هم باید با درایت و نظارت این مشکل را حل کنند .

بخش اسفرورین بیش از ۱۰ هزار هکتار باغ و اراضی کشاورزی دارد که فقط حدود ۳ هزار هکتار آن به سیستم های آبیاری نوین مجهز شده است.

تاکید بر روشهای نوین آبیاری
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات