طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللتاکید آمریکا بر لزوم ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه

تاکید آمریکا بر لزوم ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه

تاکید آمریکا بر لزوم ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه

وزیر امور خارجه آمریکا ایجاد منطقه پرواز ممنوع را بر فراز خاک سوریه خواستار شد.

سوریه, شورای امنیت, منطقه پرواز ممنوع, تاکید آمریکا لزوم ایجاد منطقه پرواز ممنوع فراز سوریه

سوریه, شورای امنیت, منطقه پرواز ممنوع, جان کری, بحران سوریه, بین الملل, اهداف غیرنظامی, آمریکا, سازمان ملل, روسیه, بمباران, وزیر خارجه آمریکا

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از از رویترز؛ وزیر امور خارجه ی آمریکا مدعی شد دولت سوریه اهداف غیرنظامی را در این کشور بمباران می کند و لذا برای پیشگیری از تکرار چنین حوادثی باید منطقه پرواز ممنوع در سوریه ایجاد شود.

جان کری در نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی موضوع بحران در سوریه ادعا کرد دولت سوریه با این بهانه که دارد النصره را هدف قرار می دهد، اهداف غیرنظامی را بمباران می کند.

وی با اشاره به مفاد توافق ژنو بر سر توقف درگیری ها در سوریه گفت رئیس جمهور اوباما به دستگاه های اطلاعاتی و نظامی دستور داده در صورتی که توافق ژنو موفقیت آمیز بود همکاری با روسیه را در زمینه جنگ ضد داعش در سوریه شروع کنند. واشنگتن به مفاد توافق ژنو پایبند است و همه مقدمات همکاری با روسیه فراهم شده بود.

وی همچنین با اشاره به توافق ژنو مدعی شد اهدافی که تعیین شده، اهدافی درست و منطقی است اما ابزاری که در اختیار داریم شاید کامل نباشند. امید داشتیم با اجرای توافق و امدادرسانی به مردم و منزوی کردن داعش و النصره و شروع مصاحبه راهی را برای خروج از درگیری بیابیم و برقراری صلح و آرامش را در سوریه امکان پذیر کنیم.

وزیر امور خارجه آمریکا ضمن تاکید بر اینکه بحران سوریه راه حل نظامی ندارد افزود: توافق ژنو شاید کامل نباشد اما تاکنون جایگزینی برای آن ارائه نشده است. اگر ناظرانی در سوریه مستقر شوند ایده آل است اما با هر کشوری که در میان می گذاریم می گویند اصلا حرفش را نزنید.

کری بار دیگر تکرار کرد برای کاستن از تنش های موجود باید پرواز هواپیماها در مناطقی که درگیری وجود دارد ممنوع شود و فرصتی فراهم شود تا کمک های انساندوستانه بدون توقف به دست مردم برسد.

مخالفت آمریکا با ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات