طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیتایید توافق تسلیحاتی عربستان و آمریکا

تایید توافق تسلیحاتی عربستان و آمریکا

سنای آمریکا بدنبال تصویب قطعنامه تحریم تسلیحاتی عربستان

سنای آمریکا از طرح دولت اوباما برای فروش بیش از یک میلیارد دلار تانک و سایر تسلیحات به عربستان سعودی حمایت کرد. با این حرکت، تلاش نمایندگان برای لغو این تعهد در پی نقش ریاض در جنگ داخلی یمن ناکام ماند.

خبرگزاری ایسنا: سنای آمریکا از طرح دولت اوباما برای فروش بیش از یک میلیارد دلار تانک و سایر تسلیحات به عربستان سعودی حمایت کرد. با این حرکت، تلاش نمایندگان برای لغو این تعهد در پی نقش ریاض در جنگ داخلی یمن ناکام ماند.

سناتورهای حامی طرح فروش می گویند، ایالات متحده نمی تواند نیاز متحدان خاورمیانه ای خود به سلاح را که هدفش مبارزه با افراطگرایان داعش است، نادیده بگیرد.

 سناتور جان مک کین، رئیس کمیته سرویس های مسلح سنا گفت: اگر فروش تانک متوقف می شد، نه تنها عربستان بلکه شرکایمان در خلیج فارس از آن اینگونه تعبیر می کردند که آمریکا تعهد خود به این منطقه را رها کرده و یک شریک امنیتی غیر قابل اعتماد است.

گرچه قطعنامه ضد طرح فروش مذکور نتوانست آرای کافی به دست آورد، حامیان آن می گویند که بحث و رایزنی ها نشان می دهد که حمایت کنگره برای فروش تسلیحات به یک متحد دیرینه و مهم در خاورمیانه هم به صورت اتوماتیک صورت نمی گیرد. آنها همچنین از این فرصت استفاده کردند تا تاکید کنند که کنگره نقش پررنگ تری در تصمیمات سیاست خارجه خصوصا در موضوعات مرتبط به استفاده از نیروی نظامی دارد.

ائتلاف تحت امر عربستان از مارس 2015 حملات هوایی اش را در یمن شروع کرد و هزاران غیرنظامی در جریان این درگیری ها و بمباران ها کشته شده اند.

شورای امنیت توافق آمریکا و روسیه در مورد سوریه را تایید کند | چورکین
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات