طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیتجلیل از پیشکسوتان ارتش جمهوری اسلامی ایران

تجلیل از پیشکسوتان ارتش جمهوری اسلامی ایران

یگان های پیاده ارتش جمهوری اسلامی ایران از مقابل جایگاه عبور کردند.

دفاع مقدس به عنوان یک یادگار ارزشمند باید در جامعه نهادینه گردد و ارزش های اخلاقی آن در جامعه به ودیعه گذارده شود.


ارتش جمهوری اسلامی ایران, موزه دفاع مقدس

خبرگزاری ایسنا: دفاع مقدس به عنوان یک یادگار ارزشمند باید در جامعه نهادینه گردد و ارزش های اخلاقی آن در جامعه به ودیعه گذارده شود.

سردار جواد خضرایی مشاور شهردار تهران و مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس در مراسم تجلیل از ایثارگران ارتش جمهوری اسلامی ایران که در تالار خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس برگذار شد با بیان مطلب فوق افزود: برای بیان دفاع مقدس تنها شرح عملیات ها کافی نیست،هرچند شرح عملیات ها نیاز گفتمان دانشگاهی برای ایجاد آمادگی رزم است اما پس حماسی دفاع مقدس باید در جامعه بیان شود.حماسه سازان بزرگ ما در دفاع مقدس با کمبود امکانات و حداقل تجهیزات جنگی در برابر دشمن با خون و غیرت ایستادگی کردندو نسل امروز و نسل های آینده باید با این حماسه آفرینان آشنا شود.

مدیرعامل موزه دفاع مقدس اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از ارکان تاثیرگذار دفاع مقدس وطیفه دارد که این حماسه آفرینی را به نسل های آینده منتقل کند و مجموعه باغ موزه دفاع مقدس با تمام امکانات خود آمادگی احصاء و تدقیق این اطلاعات ارزشمند را دارد.  

در ادامه امیر سرتیپ ابراهیم گلفام رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این ایام را گرامی می داریم چرا که اقشار متفاوت جامعه در روزهای ابتدایی دفاع مقدس مظلومانه در برابر دشمن متجاوز ایستادند و حماسه های بزرگی خلق کردند.

وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران 30 روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام وارد غائله کردستان شد و با آغاز جنگ تحمیلی دلاور مردان ارتش با حضور در جبهه های جنگ به وظیفه دفاع از وطن و مردم پرداخت.

گلفام اظهار کرد: در روزهای آغازین جنگ تحمیلی بسیاری از همه چیز خود گذشتند و وارد دفاع مقدس شدند تا امروز ما در منطقه ای که هر گوشه اش ناامنی است در امنیت کامل باشیم.کسانی که روزهای ابتدایی تجاوز دشمن به جبهه ها رفتند و هرگز بازنگشتند.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش خاطرنشان کرد: چه چیزی بالاتر از این از خود گذشتگی برای دفاع از وطن،ناموس،انقلاب و اسلام وجود دارد؟ و جا دارد که ما بیشتر به این ارزش ها و حماسه ها و ایثارها  بپردازیم چرا که این افتخار بزرگی برای ما در تاریخ است.

در این مراسم از امیر سرتیپ دوم ستاد باز نشسته غلامحسین دربندی ، سرهنگ جانبازآزاده خلبان محمد ابراهیم باباجانی، سرتیپ دوم ستاد خلبان بازنشسته احمد شیرچی ، سرهنگ منصور آریان و ناخدا یکم تکاور جانباز جاوید خرم دل تجلیل شد.

استخدام در تیپ 158تکاور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات