طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیتجویز بالای آنتی بیوتیک ها در آمریکا

تجویز بالای آنتی بیوتیک ها در آمریکا

مصرف آنتی بیوتیک در ایران غیرمنطقی است

مرکز کنترل و جلوگیری امراض آمریکا در نقل از جدیدی اعلام کرد: به رغم هشدارهای مکرر محققان و متخصصان سلامت درباره خطرات افزایش مقاومت باکتری ها به انواع آنتی بیوتیک ها هنوز این داروها بیش از اندازه و حتی در موارد غیرضروری برای بیماران در آمریکا تجویز می شوند.

تجویز, غیر ضروری, آنتی بیوتیک, تجویز بالای آنتی بیوتیک آمریکا

تجویز, غیر ضروری, آنتی بیوتیک, آمریکا

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مرکز کنترل و جلوگیری امراض آمریکا در نقل از خود هشدار داده که بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ تجویز بی رویه آنتی بیوتیک در بیمارستان های این کشور هیچ روند رو به کاهشی نداشته است.


طبق بررسی کارشناسان این مرکز در این بازه زمانی ۵۵ درصد بیماران حداقل یک دوز آنتی بیوتیک در مدت بستری شدن در بیمارستان دریافت کرده اند که در برخی موارد حتی غیرضروری بوده است.


به گفته یک محقق ارشد این مطالعه، هنوز در آمریکا مصرف آنتی بیوتیک شایع و استفاده از انواع قوی تر این داروها نیز رو به افزایش است.


بنابر نقل از یونایتدپرس، در کشورهای توسعه یافته برای بسیاری از افراد در موارد غیرضروری هم آنتی بیوتیک تجویز می شود در حالی که در بسیاری از کشورهای در حال توسعه فقط تعداد محدودی از بیماران برای نجات خود به این داروها دسترسی دارند.


و این در حالی است که در ماه های اخیر هشدار کارشناسان سلامت و محققان داروشناسی و داروسازی در سراسر جهان نسبت به خطرات مصرف عمده و غیرضروری آنتی بیوتیک ها و تاثیر آن در مقاوم سازی هرچه بیشتر باکتری های خطرناک و کشنده تشدید شده است.

منبع: ایسنا
مقاومت های آنتی بیوتیکی، خطری بزرگ برای سلامت انسان در قرن بیست و یکم
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات