طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیتحصیل ۱۱ هزار دانش آموز در مدارس شهرستان نیمروز

تحصیل ۱۱ هزار دانش آموز در مدارس شهرستان نیمروز

تحصیل دانش آموزان متأهل در مدارس روزانه به صورت مشروط

رییس آموزش و پرورش شهرستان نیمروز گفت: مدارس شهرستان نیمروز در سال جاری میزبان ۱۱ هزار دانش آموز می باشد.

دانش آموزان, زاهدان, تحصیل, تحصیل دانش آموز مدارس شهرستان نیمروز

دانش آموزان, زاهدان, تحصیل, شهرستان نیمروز

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، احمد امیر شاهی رییس آموزش و پرورش شهرستان نیمروز گفت: مدارس شهرستان نیمروز در سال جاری میزبان ۱۱ هزار دانش آموز می باشد در حالی که در گذشته این تعداد ۹ هزار نفر بود اما در سال جاری از رشد بالایی برخوردار بوده است.


وی بابیان اینکه، ۱۱ هزار دانش آموز در ۹۷ مدرسه با حضور ۷۸۷ مدرس ساماندهی شده اند ادامه داد: آمار محصلان پسر به نسبت دختران بیشتر می باشد به طوری که ۵۳ درصد دانش آموزان پسر و ۴۷ درصد نیز دختر هستند.


امیرشاهی با اشاره به، وجود هشت شبانه روزی در شهرستان نیمروز بیان داشت: پروژه مهر در شهرستان نیمروز با پنج کمیته شروع به کار کرده است.


وی تصریح کرد: شهرستان نیمروز در زمینه سواد آموزی دارای رتبه ملی می باشد که در این راستا با امضای تفاهم نامه در سال ۹۶ جشن مهد بیسوادی در این شهرستان برپا خواهد شد.


رییس آموزش و پرورش شهرستان نیمروز تاکید کرد: ریشه کنی بیسوادی در سنین ۱۰ تا ۴۹ سال انجام خواهد شد که در این راستا تاکنون ۳۵ هزار کد ملی پایش شده است.


امیر شاهی در پایان خاطرنشان کرد: به منظور ریشه کنی بیسوادی با دهیاران تفاهم نامه ای امضا شده و برای هر خانواده نیز شناسنامه ای در نظر گرفته شده که هم برای دستیابی به آمار سلامت و سرشماری بسیار مفید است.


وی با بیان اینکه، توزیع کتاب در مدارس شروع شده است تصریح کرد: در سال جاری ۲۴ معلم تازه نفس وارد سیستم آموزشی نیمروز شده اند که بیشتر آن ها جایگزین نیروهای بازنشسته شده اند.

تحصیل 400 هزار دانش آموز در مدارس شبانه روزی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات