طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیتحقق 90 درصدی درآمدهای مالیاتی

تحقق 90 درصدی درآمدهای مالیاتی

کاهش 90 درصدی درآمدهای نفتی داعش | اویل پرایس

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۹۰ درصد پیش بینی وصول درآمدهای مالیاتی در کشور محقق شد.


اقتصاد ایران خبرگزاری مهر: معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۹۰ درصد پیش بینی وصول درآمدهای مالیاتی در کشور محقق شد.

 نادر جنتی گفت: برای امسال، وصول ۸۷۰ هزار میلیارد ریال درآمدهای مستقیم و ارزش افزوده مالیات در کشور پیش بینی شده است؛ این در حالی است که میزان مالیات وصول نشده در کشور ناشی از شرایط اقتصادی در کشور است.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی افزود: امیدواریم در نیمه دوم امسال، با کمک فعالان اقتصادی و مردم تمامی میزان مالیات پیش بینی شده وصول شود. البته اکثر کمپانی های تولیدی کشور، اظهارنامه های خود را با میزان کمتر و با زیان اعلام کردند.

وی با بیان اینکه سهم مالیات در تولید ناخالص در جهان ۲۰ درصد است، ادامه داد: سهم مالیات در تولید ناخالص کشور به نسبت جهان فاصله دارد؛ به نحوی که سهم مالیات در تولید ناخالص کشور، حدود ۷ درصد است که در برنامه ششم توسعه باید به ۱۰ درصد برسد.

جنتی ادامه داد: تنها راه نجات اقتصاد کشور، جایگزین کردن درآمدهای مالیاتی به جای سرمایه های نفتی است، بنابراین باید با رضایت مندی مردم و تمکین آنها، مالیات عادلانه را وصول کرد، ضمن اینکه مطابق فرمایش مقام معظم رهبری باید جوشش و جریان اقتصادی کشور درون زا باشد که استفاده از کالاهای داخلی، تنها راهکار این امر است.

وی گفت: پیشگیری از ورود کالای خارجی، تولید و اشتغال را رونق داده، تورم را مهار، افزایش ثروت ملی را به دنبال دارد و درآمدهای مالیات افزایش می دهد.

درآمد های مالیاتی راهی برای تحقق اقتصاد مقاومتی
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات