طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیتحقق فناوری اینترنت ترابیتی

تحقق فناوری اینترنت ترابیتی

کاهش تعرفه سرویس اینترنت پرسرعت مبتنی بر فناوری ADSL و Wifi

به تازگی روشی جدید ابداع شده است که سرانجام به کمک آن می توان در محیط خارج از آزمایشگاه نیز از نرخ انتقال داده های کامپیوتری به میزان یک ترابیت برثانیه بهره مند شد.

فناوری اینترنت ترابایتی, اینترنت, ترابایت, تحقق فناوری اینترنت ترابیتی

فناوری اینترنت ترابایتی, اینترنت, ترابایت

به نقل از خبرنگار دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛به نقل از ایتنا اینترنت فیبر نوری به عنوان یک مدیوم بسیار نیرومند در دنیای امروزی جایگاه تثبیت شده ای دارد ولی هنوز مسیر زیادی تا رسیدن به بالاترین ظرفیت ممکن برای این شبکه ها باقی مانده است.


دانشمندان چند سال است که سرعت تئوریکی یک ترابیت برثانیه را در محیط های محدود و آزمایشگاهی به دست آورده اند ولی این نرخ نجومی در شبکه های واقعی قابل پیاده سازی نبوده است.به تازگی روش جدیدی ابداع شده است که می تواند این نرخ انتقال داده را در دنیای واقعی نیز محقق ساخته و به کمک آن داده ها را با سرعت یک ترابیت برثانیه در شبکه انتقال داد.


این روش بر اساس تغییر طیف تابش در فیبرنوری طراحی شده است و به این ترتیب تنها با تغییر دادن ساختار انتقال نور در این کابل ها می توان پتانسیلی بسیاری بالاتر برای آنها به ارمغان آورد.


البته هنوز برای استفاده این فناوری در سطح عمومی زود است و باید برای تجاری سازی این سیستم، مدتی به انتظار نشست که این مدت ممکن است حتی چند سال باشد.رونمایی ناسا اَز فناوری جدید اینترنتی دَر ایستگاه فضایی بین المللی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات