طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیتحلیل نیویورک تایمز از حضور روحانی نیویورک

تحلیل نیویورک تایمز از حضور روحانی نیویورک

پرونده ایمیل های کلینتون در اختیار کنگره آمریکا قرار گرفت | نیویورک تایمز

روزنامه نیویورک تایمز در نقل ازی درباره سفر رییس جمهور کشورمان به نیویورک نوشت: رئیس جمهور حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل ماموریتی خواهد داشت که ممکن است بر این که او شغلش را حفظ کند تاثیر داشته باشد؛ ترغیب ایالات متحده برای توقف مسدودسازی معاملات بانکی با ایران.


مجمع عمومی سازمان ملل متحد

خبرگزاری ایسنا: روزنامه نیویورک تایمز در نقل ازی درباره سفر رییس جمهور کشورمان به نیویورک نوشت: رئیس جمهور حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل ماموریتی خواهد داشت که ممکن است بر این که او شغلش را حفظ کند تاثیر داشته باشد؛ ترغیب ایالات متحده برای توقف مسدودسازی معاملات بانکی با ایران.

در نقل از نیویورک تایمز آمده است: قرار بود که توافق تاریخی بین ایران و ایالات متحده و دیگر قدرت های جهانی بر سر فعالیت هسته ای ایران به تحریم ها از جمله محدودیت های مالی پایان دهد. با این که ایران در فروش نفت اش موفق بوده است اما محدودیت های بانکی ایالات متحده که قدیمی تر از مناقشه هسته ای است، مانع افزایش تجارت بین ایران و شرکای تجاری اروپایی اش شده است.

نویسنده این نقل از معتقد است: بانک های اروپایی که از اعمال مجازات وزارت خزانه داری ایالات متحده می ترسند، اعتبار لازم برای پروژه های بزرگ در ایران را فراهم نکرده اند. در واقع به علت مقررات آمریکا، تقریبا برای کمپانی های معمولی انتقال پول به داخل و خارج از ایران غیرممکن است، در حالی که آقای روحانی توافق هسته ای را وعده یک دوره اقتصادی جدید دانسته است.

نیویورک تایمز می نویسد: آقای روحانی در پنج ماه آینده با انتخاباتی رو به رواست و مخالفان تندرواش در حال تیز کردن چاقوهای شان هستند. با توجه به این انتظار می رود او برای فشار بیشتر بر آمریکایی ها با رهبران دیگر کشورها لابی کند. به این علت که هنوز هیچ رابطه دیپلماتیکی بین ایالات متحده و ایران وجود ندارد انتظار نمی رود که او با اوباما رئیس جمهور به طور مستقیم گفت وگو کند.

در پایان این نقل از آمده است: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه آقای روحانی که با همتای آمریکایی خود جان کری صحبت می کند، در حال حاضر در خواست یک نشست ویژه با حضور همه طرف های درگیر در توافق هسته ای در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل را مطرح کرده است.

مذاکرات سران اروپایی برای ایجاد همکاری های نظامی نزدیک تر | نیویورک تایمز
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات