طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تخصیص اعتبار برای خرید تجهیزات غارنوردی در خراسان رضوی

تخصیص اعتبار برای خرید تجهیزات غارنوردی در خراسان رضوی

تخصیص اعتبار 110 میلیارد ریالی جهت خرید تجهیزات

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از تخصیص اعتبار به منظور خرید تجهیزات غارنوردی و امداد و نجات در سال 95 خبرداد.

اعتبار, مشهد, خراسان رضوی, تخصیص اعتبار خرید تجهیزات غارنوردی خراسان رضوی

اعتبار, مشهد, خراسان رضوی, خرید تجهیزات, غارنوردی
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ حمید صالحی درنشستی که با حضور اعضای کارگروه غارشناسی استان در دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شد، با اشاره بر روند اجرایی مصوبات نشست پیشین این کارگروه، بر تخصیص اعتبار به منظور خرید تجهیزات غارنوردی و امداد و نجات در سال 95 برای انجمن مربوطه تأکید کرد.

وی از تصویب برگزاری ویژه برنامه های آموزشی با محوریت ارزش های طبیعی و راهکارهای حفاظت و بهره برداری غارها برای دهیاران سطح استان خبر داد و گفت: این موضوع از سوی معاونت هماهنگی امور عمرانی بزودی به فرمانداری های شهرستان ها ابلاغ خواهد شد .

به گفته صالحی در این نشست مقررشد،با حضور گروه های بیست نفره در 6 غار استان ، مغان بینالود ، بزنگان سرخس ، مزدوران سرخس ، تکرا بجستان ، زوکنان چناران و بیمارآب مشهد پاکسازی با همراهی فرمانداری و مسئولان حفاظت محیط زیست شهرستان های استان انجام شود.

اشرفی سرپرست انجمن غار وغارشناسی استان نیز درادامه به شناسایی غار کوه سفید خواف و دو غار درکاشمر ، انجام تمرینات مداوم امداد و نجات غار توسط اعضای انجمن و حضور درمحافل مرتبط با مصوبات غارشناسی در مشهد ،تهران و همایش های بین المللی به عنوان اقدامات برجسته شش ماه گذشته انجمن اشاراتی کرد و درادامه برنامه های گرامیداشت روز غار پاک ( دوم مهرماه) را عنوان کرد .

رئیس کارگروه غارشناسی استان نیز اظهار داشت: لازم است اطلاع رسانی جامع و کاملی ویژه اقشار متفاوت با تاکید بر ارزش های معنوی غار که محل نزول وحی است برای ترغیب همگان به حفظ و حراست از این میراث های ارزشمند صورت گیرد.

محمد مقدوری به موضوع نگاه اقتصادی برای جذب گردشگر براساس درجه بندی غارها اشاراتی کرد و بر تهیه برنامه جامع پنج ساله برای غارهای استان جهت تامین اعتبار تأکید کرد.

دراین نشست محمد مهدی توکلی دبیر سابق کارگروه غارشناسی استان جای خود را به سعید پشم چی ریاست منتصب اداره محیط طبیعی حفاظت محیط زیست استان داد.

افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت خرید تضمینی پنبه در خراسان رضوی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات