طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیتداوم ناآرامی ها در شارلوت آمریکا

تداوم ناآرامی ها در شارلوت آمریکا

وضع مقررات منع رفت وآمد در شارلوت آمریکا

ناآرامی های در شارلوت، کارولینای شمالی که در پی کشته شدن یک سیاهپوست بدون سلاح به دست افسر پلیس همرنگ وی رخ داد، برای سومین شب متوالی ادامه داشت؛ اعتراضاتی که نشانه فروکش نکردن خشم عمومی نسبت به اقدامات پلیس آمریکاست.

خبرگزاری ایسنا: ناآرامی های در شارلوت، کارولینای شمالی که در پی کشته شدن یک سیاهپوست بدون سلاح به دست افسر پلیس همرنگ وی رخ داد، برای سومین شب متوالی ادامه داشت؛ اعتراضاتی که نشانه فروکش نکردن خشم عمومی نسبت به اقدامات پلیس آمریکاست.

درگیری های میان پلیس و معترضان در شب گذشته نیز همچنان ادامه داشت اما خشونت، غارت و تنش که در چهارشنبه شب مشاهده می شد تا حدود زیادی فروکش کرده بود.

تظاهرات شب پنجشنبه بیشتر نشان از افزایش فشارها بر پلیس به منظور انتشار فیلم ویدئویی است که احتمالا می تواند دلیل اصلی این تیراندازی را فاش کند.

افسران پلیس محلی با کمک گارد ملی آمریکا در کنار ساختمان های دولتی و سایر اماکن در شارلوت مشغول به دیده بانی و نگهبانی هستند تا از تخریب اموال عمومی به دست معترضان پیشگیری کنند.

مردم در شارلوت با شعار "نوار ویدئویی را منتشر کنید" و "ما می خواهیم نوارویدئویی منتشر شود" در خیابان های این شهر دست به راهپیمایی زده اند و برای مدتی یکی از چهار راه های اصلی شهر را مسدود کردند. برخی از معترضان نیز به داخل بزرگراه اصلی شهر رفته و می خواستند مانع از عبور و مرور خودروها شوند اما بعد از مدتی پلیس آنها را به عقب راند.

پلیس منطقه شارلوت ـ مکلنبرگ در ایالت کارولینای شمالی از زمان وقوع تیراندازی مرگبار پلیس و کشت شدن سیاهپوست ۴۳ ساله، از انتشار فیلم ویدئویی این تیراندازی امتناع کرده است اما خانواده قربانی خواستار انتشار این فیلم ویدئویی و در دسترس قرار گرفتن آن برای همه مردم شده اند. وکیل خانوادگی این قربانی نیز گفته است که دقیقا نمی داند آیا کیث لامونت اسکات سلاح در دست داشته است یا خیر.

در همین حال رئیس پلیس شهری شارلوت مکلنبرگ اعلام کرد که انتشار این فیلم ویدئویی در حوزه اختیارات وی نیست و باید از مقام های ارشد دستور بگیرد.

جنیفر رابرتس، شهردار شارلوت مکلنبرگ پنج شنبه شب دستوری را امضا کرد که براساس آن منع آمد و شد در شهر اعمال شده است و این روند از اواسط نیمه شب تا شش صبح به وقت محلی اجرا می شود اما معترضان به راهپیمایی خود حتی بعد از اجرای این منع آمد و شد ادامه دادند. مسئولان پلیس شهر اعلام کردند که افسران پلیس تا زمانی که تظاهرات به شکل صلح آمیز در شهر برگزار می شود، اقدام به تعقیب معترضان نمی کنند.

در جریان راهپیمایی اعتراض آمیز چهارشنبه شب و در دومین شب ناآرامی ها در شارلوت مکلنبرگ معترضان به سمت خبرنگاران حمله ور شده و پنجره های چندین هتل، ساختمان اداری و رستوران را در مرکز شهر شکستن و برخی از اموال عمومی را به آتش کشیدند. در جریان این ناآرامی ها همچنین ۴۴ تن از معترضان بازداشت شده و یکی از معترضان که به ضرب گلوله زخمی شده بود پنج شنبه در بیمارستان جان باخت. مقام های شهری گفته اند که پلیس به این فرد تیراندازی نکرده و وی را بازداشت نکرده است.

در جریان تظاهرات و ناآرامی های پنج شنبه شب کسی بازداشت نشده است اما پلیس گفته تنها دو تن از افسران پلیس به واسطه اسپری شدن یک ماده شیمیایی از سوی معترضان مصدوم شدند.

ناآرامی ها در شهر شارلوت مکلنبرگ بعد از آن رخ داد که فردی سیاهپوستی بدون سلاح سه شنبه توسط یک افسر پلیس همرنگ خودش به کشته شد.

جان باختن یک نفر در جریان تظاهرات در شهر شارلوت آمریکا
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات