طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
انتخاباتسوءاستفاده شخصی نامزد جمهوری خواهان از بنیاد خیریه اش / ترامپ زیر ذره بین

سوءاستفاده شخصی نامزد جمهوری خواهان از بنیاد خیریه اش / ترامپ زیر ذره بین

تلاش برخی جمهوری خواهان برای لغو نامزدی ترامپ

بنیاد ترامپ به علت سوءاستفاده های شخصی و پرداخت های نامتعارف مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت.

ستاد انتخاباتی ترامپ, دونالد ترامپ, نامزد جمهوری خواهان, ترامپ ذره بین سوءاستفاده شخصی نامزد جمهوری خواهان بنیاد خیریه اش

ستاد انتخاباتی ترامپ, دونالد ترامپ, نامزد جمهوری خواهان, کلینتون, هیلاری کلینتون, بنیاد ترامپ, دادستان فلوریدا, ترامپ, پام بوندی, دانشگاه ترامپ, دموکرات های کنگره, بین الملل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نیویورک تایمز، بنیاد ترامپ به علت سوءاستفاده شخصی دونالد ترامپ از آن، مورد بررسی و تحقیق دقیق قرار گرفت. بعد از مطرح شدن شبهاتی مبنی بر استفاده شخصی ترامپ از بنیاد خیریه اش، دستور تحقیقات بیشتر در این زمینه از سوی دادستان کل نیویورک صادر شد.

گفته می شود نامزد جمهوری خواهان بیش از 250 هزار دلار از کمک های خیرین آمریکایی به بنیاد ترامپ را صرف حل و فصل موارد قضایی شخصی خود کرده است.


گروهی از دموکرات های کنگره نیز خواستار انجام تحقیقات بیشتر درخصوص بنیاد ترامپ شدند. گفته می شود ترامپ از طریق بنیاد خیریه خود به یک گروه سیاسی نزدیک به «پام بوندی»، دادستان کل فلوریدا، 25 هزار دلار کمک کرده است. این کمک مالی درست زمانی پرداخت شده است که بوندی در حال تصمیم گیری در مورد شروع تحقیقات قضایی علیه دانشگاه ترامپ به اتهام کلاهبرداری بود.


دستیاران نامزد جمهوری خواهان اظهار کردند این کمک مالی به اشتباه از حساب بنیاد خیریه ترامپ واریز شده است. سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ اظهار کرد: «بنیاد ترامپ هیچ گونه قصد و انگیزه ای برای پرداخت کمک های مالی نامتعارف ندارد.»


کلیان کانوی، رئیس ستاد انتخاباتی ترامپ، نیز با کم اهمیت جلوه دادن این موضوع گفت در این خصوص هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. وی افزود: ترامپ علاوه بر بنیاد خیریه اش، به طور مرتب از حساب شخصی خود نیز برای کمک به مردم هزینه می کند؛ اما چنین اقداماتی در خفا صورت می گیرد و هیچ گاه رسانه ای نمی شود.


کارشناسان حقوقی اظهار کردند پرداخت کمک مالی به دادستان فلوریدا از سوی بنیاد ترامپ خلاف قوانین آمریکا است. براساس قوانین آمریکا استفاده از نهادهای خیریه در جهت منافع شخصی ممنوع است.


از دیگر موارد کمک های مالی غیرمتعارف این بنیاد، پرداخت 20 هزار دلار به یک نقاش در ازای کشیدن عکس ترامپ است. همچنین شواهد نشان می دهد ترامپ در سال های اخیر هیچ مبلغی از سرمایه خود را به بنیاد خیریه اش اهدا نکرده و این بنیاد منحصرا به کمک های مالی خیرین آمریکا متکی است.


روز سه شنبه ستاد هیلاری کلینتون نیز فرصت را غنیمت شمرد و در این خصوص اعلام کرد: «ترامپ بار دیگر نشان داد یک فرد متقلب است که فکر می کند قوانین آمریکا در مورد او صدق نمی کند.»آیا نامزد پیشین جمهوری خواهان می تواند از دست ترامپ جان سالم به در برد؟
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات