طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیتساوی فوتسال ایران مقابل برزیل در وقت قانونی

تساوی فوتسال ایران مقابل برزیل در وقت قانونی

شکست فوتسال ایران مقابل برزیل در نیمه اول

دیدار تیم های فوتسال ایران و برزیل در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی با نتیجه تساوی در وقت های قانونی به پایان رسید تا کار به وقت های اضافی و ضربات احتمالی پنالتی کشیده شود.


فوتسال ایران

خبرگزاری فارس: تیم ملی فوتسال ایران در دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی از ساعت 2 بامداد به وقت تهران به مصاف قهرمان 5 دوره جام جهانی یعنی برزیل رفت که در پایان شاگردان ناظم الشریعه در یک بازی زیبا و پایاپای به نتیجه تساوی 3 بر 3 در وقت های قانونی دست یافتند تا کار به وقت های اضافی یا ضربات احتمالی پنالتی کشیده شود. 


گل ها: فالکائو 9 و 13 و دیگوئینیو 29 برای برزیل و حسین طیبی 14، افشین کاظمی 31 و علی اصغر حسن زاده 36 برای ایران


تیم ایران با ترکیب علیرضا صمیمی، احمد اسماعیل پور، محمد کشاورز، علی اصغر حسن زاده و مهدی جاوید وارد زمین مسابقه شد. همچنین برزیلی ها با ترکیب اولیه تیاگو، آری سانتوس، دیگو هنریکو زوفو، رافائل رتو و فرناندینهو وارد زمین مسابقه شدند.


نیمه اول:


شاگردان ناظم الشریعه در ابتدای کار دفاع را در دستور کار خود قرار دادند و با پوششی مناسب اجازه ندادند تا بازیکنان باتکنیک برزیلی به دروازه ایران برسند. حتی وقتی فالکائو ستاره برزیل بعد از 5 دقیقه به میدان آمد نتوانست کاری از پیش ببرد و با واکنش صمیمی دروازه بان ایران و همچنین دفاع سایر بازیکنان طلایی پوشان به گل نرسیدند تا اینکه در دقیقه 9 باز هم ایران روی ضربه ایستگاهی ضعف نشان داد و فالکائو توانست توپ ارسالی از روی نقطه کرنر را به گل تبدیل کند.


ایرانی ها بعد از دریافت گل صاحب توپ و میدان شدند و چندین بار به سمت دروازه برزیل حمله کردند اما نتوانستند موقعیت خطرناکی روی دروازه این تیم خلق کنند و نهایتا چندین ضربه کرنر به دست آوردند. در ادامه برزیلی ها بار دیگر به سمت دروازه ایران حمله ور شدند که در دقیقه 13 داور به سود برزیل اعلام خطا کرد. فالکائو بعد از عبور از روی توپ به کنار تیرک دروازه ایران رفت و با پاس رودریگو با حرکتی تکنیکی توانست برای بار دوم دروازه ایران را باز کند.


یک دقیقه پس از این اتفاق توپ گیری به موقع سنگ سفیدی در میانه میدان توپ را به حسین طیبی رساند که این بازیکن خوش تکنیک ایران توانست با پا عوض کردن مقابل دروازه بان برزیل با پای چپ برای نخستین بار دروازه برزیل را در دقیقه 14 باز کند. بعد از این ایرانی ها باز هم به حملات خود ادامه دادند و چندین بار موقعیت های جدی را روی دروازه برزیل خلق کردند اما نتوانستند به گل برسند و در نیمه نخست با نتیجه 2 بر یک بازی را واگذار کردند.


نیمه دوم:


در ابتدای نیمه دوم حمله بازیکنان برزیلی منجر به این شد که توپ به تیرک دروازه ایران برخورد کند. بعد از این حسین طیبی نیز شوتی به سمت دروازه برزیل زد که دروازه بان این تیم توپ را به بیرون فرستاد. با گذشت 7 دقیقه از نیمه دوم موقعیت چندان خطرناکی روی دروازه دو تیم خلق نشد تا اینکه شوت حسین طیبی باعث شد تیاگو دروازه بان برزیل برای لحظاتی بازی را متوقف کند. در ادامه علیرضا صمیمی دروازه بان ایران چندین واکنش خوب مقابل ضربات بازیکنان برزیل داشت و مانع باز شدن دروازه ایران شد.


در ادامه فرهاد توکلی مقابل دروازه ایران دچار اشتباه شد و همین مسئله کافی بود که دیگوئینیو دروازه ایران را برای بار سوم باز کند. در ادامه در یک کار ترکیبی بازیکنان ایران در دقیقه 31 توسط افشین کاظمی به گل دوم خود رسیدند. در دقیقه 34 حسین طیبی، افشین کاظمی را در موقعیت بسیار خوبی قرار داد اما او نتوانست توپ را به گل تبدیل کند که باعث آه و حسرت ایرانی ها شد.


در حالیکه 4 دقیقه به اتمام بازی باقی مانده بود ناظم الشریعه از سیستم پاورپلی استفاده کرد که در این تکنیک بازیکنان ایران در یک کار ترکیبی بسیار زیبا توسط شوت محکم علی اصغر حسن زاده به گل رسیدند نتیجه تساوی 3 بر 3 در وقت های قانونی به دست بیاید.

فینال زودرس مقابل برزیل / قدرت فوتسال جهان، حریف ایران در مرحله حذفی!
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات