طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللتصویب طرح بررسی دارایی های خارجی مقامات ایران در مجلس نمایندگان آمریکا

تصویب طرح بررسی دارایی های خارجی مقامات ایران در مجلس نمایندگان آمریکا

تصویب طرح ممنوعیت انتقال زندانیان گوانتانامو در مجلس نمایندگان آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه طرحی را تصویب کرد که هدف از آن ردیابی و افشای دارایی های احتمالی مقامات ایرانی در بانک های خارجی است.

مقامات ایران, تصویب طرح, آمریکا, تصویب طرح بررسی دارایی خارجی مقامات ایران مجلس نمایندگان آمریکا

مقامات ایران, تصویب طرح, آمریکا, رئیس جمهور آمریکا, ابلاغ قانون, بین الملل, باراک اوباما, بانک های خارجی, وتو, بررسی دارایی ها, مجلس نمایندگان, شفافیت مالی, ایران

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دیلی کالر؛ اعضای مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه در ادامه تأیید سلسله طرح های ضدایرانی کنگره، طرح موسوم به «شفافیت مالی» را تصویب کرد.

هدف از این طرح که با 282 رأی مثبت در برابر 143 منفی به تصویب رسیده، ردیابی و بررسی دارایی های احتمالی مقامات ارشد ایرانی در بانک های خارجی است.

در صورت تصویب نهایی و ابلاغ این طرح از سوی «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا، واشنگتن تلاش خواهد کرد تا فهرستی از اموال منتسب به رئیس جمهور و دیگر مقامات ارشد دولتی و نظامی ایران در بانک های خارج از کشور تهیه کند.

در آن صورت، وزیر خزانه داری آمریکا باید 270 روز بعد از ابلاغ قانون، نقل از خود را در خصوص دارایی ها یا حساب های 202 مقام ارشد ایرانی در بانک های خارجی منتشر کند.

کاخ سفید روز چهارشنبه ضمن اعلام مخالفت خود با این طرح، تأکید کرد که آن را وتو خواهد کرد، چراکه چنین قانونی می تواند به افشای اسناد و داده های محرمانه سرویس های اطلاعاتی آمریکا منجر شود.

بیانیه مجلس نمایندگان آمریکا درباره پرداخت بخشی از بدهی این کشور به ایران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات